Lietuvos vyrų futbolo rinktinė UEFA Tautų lygos turnyrą pradėjo pralaimėjimu. Valdo Urbono vadovaujama komanda Vilniuje neprilygo Kazachstano futbolininkams.

Dvikova LFF stadione baigėsi Kazachstano pergale 0:2 (0:1).

Kazachai rungtynes pradėjo tarsi namuose – pirmasis įvartis krito jau trečią minutę, kai po staigaus išpuolio smūgiu galva pasižymėjo B. Zaynutdinovas.

Beveik visą rungtynių laiką lietuviai stengėsi sukurti bent vieną kitą pavojingesnę progą prie varžovų vartų, bet dažniau išpuoliai baigdavosi nesėkmingu perdavimu į baudos aikštelę, nei rimtesniu pavojumi.

Nors statistika byloja apie geresnį lietuvių žaidimą (17 progų prieš 10) ir solidesnę kamuolio kontrolę (55 proc. prieš 45 proc.), LFF stadione šįvakar šeimininkavo svečiai iš tolimojo Kazachstano.

Antrą įvartį kazachai pelnė pačioje rungtynių pabaigoje, kai 86 minutę galingu smūgiu Džiugą Bartkų nuginklavo I. Kuatas.

UEFA Tautų lygoje Lietuvos rinktinė varžosi C lygos 4 grupėje kartu su Albanija, Baltarusija ir Kazachstanu.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys: (0:2)

90 min. Lietuviai pralaimi rungtynes.

86 min. ĮVARTIS. Lietuviai praleidžia antrąjį įvartį (0:2). Galingu smūgiu D. Bartkų nuginkluoja I. Kuatas.

69 min. A. Abikenas baudžiamas geltona kortele.

65 min. Lietuvos rinktinė perima rungtynių kontrolę, tačiau rimtesnių išpuolių sukurti nepavyksta ir toliau.

49 min. S. Maliy baudžiamas geltona kortele.

Pirmas kėlinys: (0:1)

45 min. G. Sirgėdas baudžiamas geltona kortele.

45 min. Nieko pavojingo taip ir nesukūrę lietuviai pirmąją rungtynių dalį baigia atsilikinėdami vienu įvarčiu.

41 min. Kazachai sukuria dar vieną puikią progą, tačiau galingą smūgį atlaiko lietuvių vartininkas D. Bartkus.

33 min. S. Mikoliūnas baudžiamas geltona kortele.

21 min. M. Palionis baudžiamas geltona kortele.

15 min. Po praleisto įvarčio Lietuvos rinktinės žaidimas stabilizavosi, tačiau rimtesnių išpuolių sukurti nepavyko.

3 min. ĮVARTIS. Lietuviai vos prasidėjus rungtynėms praleidžia įvartį. Kazachų gretose po staigaus išpuolio smūgiu galva pasižymėjo B. Zaynutdinovas.