Lietuvoje viešėjęs „Roma“ akademijos treneris: problema yra intensyvumo stoka

Septynerius metus AS „Roma“ klubo akademijoje treneriu dirbantis Claudio Ranzani šią savaitę lankėsi Lietuvoje, kur vedė atrankas „Ateities“ futbolo mokyklos auklėtiniams, kurie nuo rugsėjo mėnesio pateks į naująją futbolo akademiją „Ateitis”.

Claudio Ranzani viduryje. ( „FM Ateitis“ nuotr.)

„Jei atvirai, aš nustebintas. Esu aplankęs daug šalių, todėl nei kiek nepataikaudamas galiu pasakyti, kad Vilnius turi puikią infrastruktūrą vaikams tobulėti, o patys vaikai yra pakankamai talentingi. Turbūt, klausite, o kodėl tada jie netampa profesionalais?

Matau vieną problemą – intensyvumo stoką. Priverskite vaikus dirbti greičiau ir išauginsite top klasės žaidėjų. Dviračio išradinėti nereikia – dešimties, vienuolikos metų vaikai treniruotėse privalo žaisti mažose grupelėse. Daugiausiai iki šešių vaikų. Tik tuomet jie bus priversti išlaikyti maksimalų dėmesingumą, tik tuomet jie nebus pasyvūs stebėtojai, tik tuomet jie privalės priimti greitą sprendimą.

Greitas mąstymas, greitas sprendimų priėmimas yra šiuolaikinio futbolo pagrindas. Taip kad, didesnėse grupėse jie spės pažaisti, kai paaugs. Patikėkite, niekur nenuskubėsite“, – prieš treniruotę „Sportimos“ manieže kalbėjo C.Ranzani.

42 metų futbolo specialistas per keturias dienas turėjo galimybę susipažinti su skirtingomis „Ateities“ grupėmis – nuo U8 iki U15.

„Neišskirdamas grupių, pasakysiu, kad man labai patiko vaikų energija, noras, įsiklausymas į pastabas. Šiuo klausimu su jūsiškiais netgi lengviau nei su italais“, – šypsojosi treneris.

Dešimtmetį rengianti didžiausią Baltijos šalyse vaikų futbolo turnyrą „Ateitis CUP“, „Ateities“ futbolo mokykla bendradarbiavimo ryšius yra užmezgusi su Dortmundo „Borussia“, Turino „Juventus“, Bergamo „Atalanta“ ir daugeliu kitų top klubų akademijų. „Ateities“ vadovai neslepia, kad šių minėtų klubų atstovai reguliariai lankysis mūsų šalyje padėti FM ir FA Ateitis treneriams ir vaikams siekti užsibrėžtų sportinių tikslų. Keli iš jų atvyksta ir nuolatiniam pastiprinimui į naujosios futbolo akademijos „Ateitis“ trenerių komandą, kurie perduos savo patirtį ir žinias vaikams nuo U8 iki U15 grupėms.

Atrankos į FA „Ateitis“ vyks kas kelis mėnesius su užsienio futbolo specialistais, kurie suteiks visiems norintiems jauniesiems (U8 – U15) futbolininkams prisijungti į būsimųjų futbolo žvaigždžių kalvę.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų