Po protesto atleistam Vokietijos krepšininkui – siūlymas kreiptis į teismą

Vokietijos krepšinio rinktinės narys 30-metis Joshiko Saibou kartu su savo mergina 26-erių lengvaatlete Alexandra Wester rugpjūčio pradžioje dalyvavo proteste prieš koronaviruso pandemijai suvaldyti skirtas priemones.

Joshikas Saibou. (nuotr. SCANPIX)

Proteste dalyvavę žmonės nesilaikė saugaus atstumo ir nedėvėjo kaukių. Tai įsiutino J.Saibou atstovautą Bonos „Telekom Baskets“ klubą. Ekipos vadovai pareiškė, kad vokietis pažeidė kontrakto sąlygas ir jį atleido.

„Saibou pažeidė saugumo reikalavimus. Mes negalime rizikuoti kitų komandos narių ar varžovų sveikatą. Saibou poelgis gerokai padidino infekcijos riziką“, - aiškino klubo prezidentas Wolfgangas Wiedlichas.

Visgi, situaciją įvertinusi „Athleten Deutschland“ grupė, kuri rūpinasi sportininkų teisėmis, pateikė kitokį verdiktą.

„Pagal mūsų turimus duomenis, „Telekom Baskets“ sprendimas atleisti Saibou be jokio įspėjimo galėjo būti perteklinė priemonė. Joshiko turėtų pasinaudoti savo teisėmis ir kreiptis į teismą“, – teigė „Athleten Deutschland“ atstovai.

Dar griežčiau pasisakė J.Saibou mergina A.Wester: „Tai kaip smūgis laisvam žodžiui. Turėtumėte suprasti, kad sportininkai nėra šių laikų vergai, tačiau jūs stengiatės mus padaryti tokiais.“

J.Saibou 2017 m. pirmą kartą buvo pakviestas į Vokietijos rinktinę, kai dar atstovavo Berlyno ALBA klubui. 2019 m. jis persikėlė į „Telekom Baskets“. Šuolininkė į tolį A.Wester per karjerą jau spėjo sudalyvauti visose svarbiausiose tarptautinėse varžybose – Europos čempionate, pasaulio čempionate ir olimpiadoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų