Sekmadienį Brno (Čekija) vyko trečiojo „MotoGP“ etapo lenktynės. Jose užfiksuota didelė sensacija – pergalę iškovojo Pietų Afrikos Respublikos atstovas Bradas Binderis su „KTM“.

Lenktynes geriausiai pradėjo italas Franco Morbidelli („Yamaha“). Jis lyderiavo didžiąją lenktynių dalį, bet likus 9 ratams į pirmą vietą netikėtai išsiveržė B.Binderis. Afrikietis greitai atitrūko nuo F.Morbidelli ir užtikrintai išliko priekyje iki pat finišo.

24-erių „MotoGP“ naujokas sukūrė istoriją – jis tapo pirmuoju afrikiečiu, laimėjusiu „MotoGP“ lenktynes. Negana to, tai buvo ir pirmoji istorijoje KTM pergalė „MotoGP“ lenktynėse. B.Binderis pirmose sezono lenktynėse finišavo 13-as, antrose nepasiekė finišo ir su 3 tšk. rikiavosi vos 18-as.

Iš „pole“ pozicijos startavęs prancūzas Johannas Zarco („Ducati“) greitai prarado keletą pozicijų, o vėliau dar buvo nubaustas už susidūrimą su ispanu Poliu Espargaro („KTM“). Tiesa, tai nesutrukdė J.Zarco užimti trečios vietos.

Čempionato lyderiu liko prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“, 59 tšk.), kuris Brno tenkinosi 7-a pozicija. Tiesa, jo persekiotojams sekėsi dar prasčiau ir jis padidino pranašumą tiek prieš ispaną Mavericką Vinalesą („Yamaha“, 42), tiek prieš italą Andrea Dovizioso („Ducati“, 31).

Priminsime, kad čempionato favoritas ispanas Marcas Marquezas („Honda“) dėl traumos praleido dar vieną etapą ir neturi nė taško. Ketvirtosios sezono lenktynės – Austrijos GP – bus surengtos jau rugpjūčio 16 dieną.