Valančiūnas gerai kovėsi prieš Gobertą, bet „Grizzlies“ duobė tik gilyn

JV žaidimo epizodai

Nesėkmę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) „burbule“ patyrė Memfio „Grizzlies“ (32/37) ekipa, Orlande 115:124 (31:25, 24:39, 33:25, 27:35) nusileidusi Jutos „Jazz“ (43/25)  klubui.

Pirmajame kėlinyje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o tai į naudą labiau išėjo Memfio klubui – 31:27. Jonas Valančiūnas praktiškai lygiai grūmėsi su vienu geriausiai besiginančiu NBA žaidėjų Rudy Gobertu.

Antrajame kėlinyje „Grizzlies“ sugebėjo atsiplėšti dviženkliu skirtumu (54:42), tačiau tada visiškai sustojo, leido varžovams surengti itin ilgą spurtą 22:1 bei atsiliko 55:64. J.Valančiūnas šioje atkarpoje jau turėjo didesnių problemų stabdydamas R.Gobertą bei rezultatyvumu nuo prancūzo atsiliko dvigubai.

Po ilgosios pertraukos „Grizzlies“ iškart ėmė deginti turėtą deficitą bei J.Moranto tritaškiu rezultatą išlygino – 70:70. Lietuvis ketvirčiui besibaigiant pasiekė dvigubą dublį, tačiau rungtynės tekėjo savo eiga ir „Jazz“ sugebėjo išlikti priekyje – 89:88.

Lemiamame ketvirtyje uteniškis iš eilės pataikė baudos metimus, puskablį ir dėjimą, o „Grizzlies“ jo dėka išsilaikė rungtynėse – 97:98. Likus žaisti 3 minutes rungtynių dinamiką pakeitė du paeiliui Joe Ingleso tritaškiai – 116:105. Iš šios duobės Memfio klubas jau neišlipo.

.Valančiūnas šiame susitikime sulaukė papildomų minučių, nes dėl menisko traumos sezonas jau baigėsi jo kolegai priekinėje linijoje Jarenui Jacksonui. Starto penkete jį pakeitė kitas jaunas žaidėjas Brandonas Clarke‘as.

Lietuvis iš viso aikštėje praleido 34 minutes, pelnė 21 tašką (8/14 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 5/6 baudų metimų), surinko 14 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

Beveik identišką statistiką surinko R.Gobertas, dažniau stovėjęs prie baudų metimų linijos, geriau blokavęs metimus, bet prasčiau skirstęs kamuolius.

„Grizzlies“ sezono pratęsimą pradėjo slogiai – pirmuosiuose mačuose buvo nusileista Portlando „Trail Blazers“, San Antonijaus „Spurs“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ klubams.

Visi jie tikisi perimti Memfio ekipos užimamą aštuntąją vietą Vakarų konferencijoje. „Jazz“ Orlande taip pat startavo sunkiai, laimėdami vos vieną iš trijų mačų.

Vis dėlto Jutos klubas turėjo erdvės klysti – jie jau yra užsitikrinę vietą atkrintamosiose.