Sporto federacijoms paskirtos lėšos rengti aukšto meistriškumo varžybas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pirmadienį pranešė paskirsčiusi daugiau nei 200 tūkst. eurų šalies sporto federacijoms aukšto meistriškumo sporto varžybų rengimui.

Elektrėnų ledo rūmai. (nuotr. hockey.lt)

Lėšos skirtos ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu.

Asociacija „Hockey Lietuva“ sulaukė 25 tūkst. eurų šių metų Pasaulio jaunimo iki 20 metų IIA grupės ledo ritulio čempionatui rengti, tiek pat gavo ir Lietuvos bokso federacija tradiciniam Dano Pozniako jaunimo bokso turnyrui.

25 tūkst. eurų sulaukė ir Lietuvos rankų lenkimo sporto federacija – Europos rankų lenkimo čempionatui, tiek pat gavo ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija – tarptautinėms sportinio ėjimo varžyboms.

24,9 tūkst. eurų gaus ir Lietuvos tinklinio federacija, 24,1 tūkst. – Automobilių sporto, 23,6 – Motorlaivių, 21,1 – Imtynių, 16,3 – Dziudo, 13,1 – Sambo federacija.

Anot ministerijos, finansuotinos asociacijų varžybos buvo atrinktos konkurso būdu. Paraiškas vertino švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta komisija.

Vertinimo metu, pasak ministerijos, atsižvelgta į tai, ar vertinama šaka – strateginė, taip pat vertinami laimėjimai, prašomos sumos pagrįstumas, o komisijos sprendimą lėmė tai, ar planuojamos varžybos atitinka nustatytus reikalavimus.

Lietuvoje rengiamos tarptautinės aukšto meistriškumo sporto varžybos turi būti įtrauktos į atitinkamos tarptautinės sporto šakos federacijos oficialų sporto varžybų kalendorių, turi būti tokios sporto šakos ar sporto šakos disciplinos, kurios tarptautinė sporto šakos federacija yra pripažinusi Pasaulinį antidopingo kodeksą.

Taip pat varžybose turi dalyvauti ne mažiau kaip šešių šalių rinktinės komandinėse ir žaidimų sporto šakose, o individualiose, dvikovinėse sporto šakose – ne mažiau kaip 12 šalių atstovai, varžybos turi vykti Lietuvoje ir kt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų