Gydytojas Barkauskas apie Sabonio traumą: prognozės niūrios

Domantas Sabonis paliko NBA burbulą, kad sulauktų pagalbos dėl nesiliaujančių pėdos skausmų. Aiškėja, kokio pobūdžio tai trauma. TV3-ijų žinioms apie jos rimtumą pasakojęs ilgametis olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas pripažįsta, kad prognozės – niūrios. Neaišku, ar sezonas Saboniui nebus baigtas.

D. Sabonis (nuotr. SCANPIX)

Pėdos skausmais Domantas Sabonis skundėsi jau nuo liepos vidurio. Negalėjo net priminti kojos, o dabar situacija drastiškai pablogėjo. ESPN skelbia, kad lietuvis išvyko iš NBA burbulo, kad sulauktų pagalbos iš specialistų. Glaudžiai su „Pacers“ dirbantis Indianapolio žurnalistas Scottas praneša ir diagnozę. Lietuviui – plantarinis fascitas. Tai stipraus raiščio, jungiančio kulnakaulį ir pėdų priekį, uždegimas.

Ilgametis olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas TV3-ijų žinioms atskleidžia, kad tokio pobūdžio trauma galėtų net ir užbaigti Sabonio sezoną. Tiesa, yra du variantai, kokio ji rimtumo: arba mikrotrauma, arba įplyšimas.

„Fascija pado yra plėvė, kuri laiko mūsų pėdą kaip lankas, kaip tympa. Klasikinis fasitas yra mikrotrauma. Mes ją pajuntame daug vėliau, nei ji atsiranda. Ji po truputį ūmėja ir kai tau pradeda skaudėti, dažniausiai mes tą problemą turime iki pusmečio. Įmanomas ir įplyšimas. Tai būtų ūmi trauma. Tada situacija tampa labai rimta, nes gydymas yra labai sudėtingas. Jeigu įplyšimas – mažiausiai 6-8 mėnesiai, jeigu tai yra klasikinė mikrotrauma, ji yra gydoma per 6-8 savaites“, – sakė D. Barkauskas, olimpinės rinktinės gydytojas

REKLAMA

Tad nežinia kada Sabonis galėtų vėl prisijungti prie komandos. NBA reguliarusis sezonas startuos jau artimiausią ketvirtadienį. „Pacers“ garantuotai turi vietą atkrintamosiose, tad jų pasirodymas gali tęstis dar iki pat spalio. Tačiau net ir geresniuoju atveju, jeigu tai mikrotrauma, o ne įplyšimas, remiantis ilgamečio sporto medicinos gydytojo vertinimu, apskritai nėra aišku, ar Saboniui sezonas nėra baigtas. Specialistai dar karantino metu perspėjo, kad priverstinė pertrauka turės rimtų padarinių visų sportininkų rizikai dėl traumų.

„Kurie treniravosi labai sistemingai ir prisilaikė plano, tiems gali būti labai sudėtinga, nes jie buvo išmesti iš įprasto savo treniruočių režimo. Kai kurių traumų tikimybė, ypač krepšinyje kelio, Achilo sausgyslės perkrova ar nugaros skausmai, tikimybė kur kas didesnė“, – pasakojo D. Barkauskas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų