Lietuviai Daviso taurėje dar sykį pralaimėjo portugalams

Penktadienį Šiaulių teniso akademijoje prasidėjo Daviso taurės pasaulio grupės pirmojo diviziono atkrintamųjų varžybų mačas tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių. Antroje vienetų dvikovoje 25-erių metų Julius Tverijonas (ATP-791) per 1 valandą 5 minutes 1:6, 3:6 neprilygo varžovų žvaigždei – 30-mečiui Joao Sousai (ATP-65).

Lietuvos rinktinė po šios nesėkmės nuo portugalų atsilieka jau 0:2. Portugalus nuo galutinio laimėjimo skiria tik viena pergalė. Lietuvis pirmajame geime pirmavo 40:0, bet vis tiek pralaimėjo savo padavimų seriją. J.Sousa greitai pamiršo įtampą ir įrodinėjo favorito statusą, spurtuodamas 4:0. J.Tverijonas tik penktajame geime sugebėjo laimėti savo padavimų seriją ir bent jau išvengė nesėkmės „sausu“ rezultatu.

Antrasis setas prasidėjo panašiai – J.Sousa spurtavo 3:0. J.Tverijonas netikėtai turėjo progą atsitiesti, bet penktajame geime nerealizavo „break pointo“. Paskutiniame geime lietuvis irgi kiek „patampė“ nervus varžovui, kuris iššvaistė dvi progas tašku laimėti setą (iš 40:15 į 40:40). Visgi, J.Sousa laiku prabudo ir po dviejų sėkmingų taškų įtvirtino pergalę.

Šeštadienį ryte vyks dvejetų mačas, o vėliau – likę du vienetų susitikimai. Lietuvos ir Portugalijos rinktinės buvo susitikusios 2013 m. Tada svečiuose žaidę lietuviai pralaimėjo rezultatu 0:5. Tiesa, tąkart Lietuvos rinktinei nepadėjo ne tik Ričardas Berankis, bet ir Laurynas Grigelis.

Poros laimėtojai šiemet tęs kovas pasaulio grupės pirmajame divizione. Pralaimėtojai iškris į antrąjį divizioną.