Kauno „Žalgiris“ (12-15) iškovojo itin svarbią pergalę Eurolygoje ir jau susilygino su 7-8 vietas turnyre užimančiomis komandomis. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį namie 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27) įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities „Chimki“ (12-15).

Pirmą mačą Maskvoje rusai buvo laimėję 83:74, tad žalgiriečiams pergalė yra dvigubai saldi – ne tik iškovota pergalė, bet ji pasiekta didesniu skirtumu, kas suteikia tarpusavio pranašumą.

Tai buvo trečia iš eilės „Žalgirio“ pergalė ir devinta per paskutinius 12 turų. Kartu nutrūko trijų iš eilės „Chimki“ pergalių serija.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais ketvirtadienį išvykoje su Sankt Peterburgo „Zenit“ (7-20).

„Žalgiris“ į „Chimki“ krepšį įsūdė net 14/28 tritaškių, išdalino 29 rezultatyvius perdavimus ir suklydo vos 9 kartus.

Nors „Chimki“ tolimus metimus taip pat realizavo puikiai – 10/24 (41,7 proc.), bet realizavo vos 9/19 baudų metimų (47,4 proc.).

„Žalgiriui“ net penki krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių.

Lietuvos čempionai galingai pradėjo akistatą ir po pirmų dešimties minučių pirmavo 29:15, o netrukus ir daužė varžovus dvidešimties taškų pranašumu.

Antroje mačo pusėje įsisiautėjo Aleksejus Švedas – gynėjo pastangomis ir pagerėjusios „Chimki“ gynybos dėka skirtumas greitai tirpo iki vienženklio.

Nors kauniečiams ir vėl buvo pavykę atstatyti 14 taškų pranašumą, „Chimki“ atsakydavo nedideliais spurtais ir vis priartėdavo.

Lemiamą kėlinį K.C. Riversas pradėjo keturiais tritaškiais iš eilės, bet „Chimki“ vis rasdavo kaip atsakyti ir laikėsi per 6-9 taškų atstumą.

Likus žaisti nepilnas tris minutes po Z. LeDay ir E. Ulanovo dėjimų „Žalgiris“ susigrąžino dviženklį pranašumą 88:77.

„Chimki“ dar bandė kabintis, bet galiausiai mačo pabaigoje ekipos jau kovojo dėl geresnio taškų skirtumo skaičiuojant abejas rungtynes ir čia triumfavo „Žalgiris“.

Po Šaro minutės pertraukėlės Z. LeDay pelnė du taškus su pražanga, netrukus perėmė kamuolį ir greitame puolime pats jį sugrūdo į krepšį, pakeldamas visą areną ir susprogdindamas Šaro emocijas.

Z. LeDay sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių - pelnė 23 taškus (7/10 dvit., 2/3 trit., 3/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Z. LeDay 23, K.C.Riversas 15, L. Lekavičius 14, A. Milaknis 12, E. Ulanovas 10, N. Hayesas 8, J. Landale’as 6, P. Jankūnas ir Th. Walkupas (7 rez. perd.) po 4.

„Chimki“: A. Švedas 24, J. Timma 20, J. Jerebko 17, S. Jovičius 10.