Paskutiniąją žiemos dieną Australijoje, Sorrento mieste, finišavusiame „RS:X“ burlenčių pasaulio čempionate Lietuvos olimpietis Juozas Bernotas tarp stipriausių pasaulio buriuotojų po 5 įtemptų lenktynių dienų užėmė 29-ąją vietą.

Organizatorių teigimu, visos penkios lenktynių dienos negailėjo permainingų oro sąlygų, kurios į priekį leido išsiveržti tai vieniems, tai kitiems sportininkams ir sunkino galimybes išlaikyti pastovų rezultatą.

Po pirmų dviejų lenktynių dienų, per kurias įvyko iš viso 6 lenktynės, dalyviai buvo padalinti į auksinį ir sidabrinį laivynus. Lietuvos atstovas J. Bernotas, drauge su kitais 34 stipriausiai sportininkais pateko į auksinį laivyną iškovodamas teisę per ateinančias dvi lenktynių dienas rungtis dėl galimybės startuoti paskutiniosios dienos Medalių lenktynėse.

Deja, Fortūna šįkart mūsų atstovui nebuvo palanki ir į Medalių lenktynių dešimtuką jis nepateko, o po paskutiniosios dienos auksinio laivyno finalinių lenktynių galutinėje įskaitoje užėmė 29-ąją vietą.

Sėkmingiausios Lietuvos buriuotojui buvo pirmosios dvi dienos. Pirmųjų lenktynių metu J. Bernotas finišavo 6 pozicijoje, vėliau tų dienų lenktynėse pozicija svyravo nuo 9 iki 14 vietos. Likusias dvi dienas sportininkas vidutiniškai finišuodavo 20-30 pozicijose.

Pasaulio čempionatas Lietuvos olimpiečiui – įtempto pasiruošimo Tokijo olimpiadai dalis. 2020-ųjų metų olimpiada sportininkui bus jau trečioji jo karjeroje.

Pirmąją vietą pasaulio čempionate iškovojo olandas Kiran Badloe, antrąją – taip pat Olandijai atstovavęs Dorian van Rijsselberghe, trečiąją vietą užėmė prancūzas Thomas Goyard.

Pasaulio čempionato lenktynės vyko vasario 25-29 dienomis. Iš viso vyrų grupėje jame startavo 70 buriuotojų.