Antradienį Švedijoje Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionato vidutinėje trasoje Judita Traubaitė iškovojo bronzos medalį.

Lietuvos rinktinės lyderė 6,4 kilometro su 16 kontrolinių punktų trasą įveikė per 28 min. 54 sek. bei tik 2 sek. atsiliko nuo čempione tapusios Rusijos atstovės Zoya Chernykh. Sidabro medaliu pasidabino Norvegijos slidininkė Ane Sofie Krogh. Pirmosios vietos likimas sprendėsi finišo tiesiojoje. Paskutiniajame kontroliniame punkte Judita Traubaitė pasižymėjo pirmoji, tačiau finiše į priekį teko praleisti tituluotas varžoves.

„Trasą pavyko įveikti idealiai. Kadangi startas buvo bendras, tad nuo pat pradžių pavyko būti lyderiu grupėje ir slysti sau patogiu greičiu. Didžioji trasos dalis reikalavo ypatingai didelės koncentracijos, tačiau pabaiga buvo ypatingai sunki fiziškai. Labai džiaugiuosi pasiektu rezultatu, nes šiandien buvo paskutinis mano individualus startas jaunimo grupėje ir pagaliau pavyko iškovoti medalį. Šią žiemą ruoštis sezonui buvo ypatingai sunku, nes Lietuvoje sniego buvo tikrai mažai. Lapkričio mėnesį dalyvavau treniruočių stovykloje Vokietijoje, vėliau pavyko sudalyvauti varžybose Norvegijoje, Čekijoje. Prieš pat svarbiausią metų startą stovyklavau Austrijoje. Tiesa, nors atrodė, jog Lietuvoje slidinėti neįmanoma, tačiau teko šiais metais slidinėti ir Lietuvoje. Didelį dėmesį skyriau fiziniam pasiruošimui ir tai atsipirko su kaupu. – laimėjimu džiaugėsi Judita Traubaitė.

Šis bronzos apdovanojimas yra pirmasis istorijoje lietuvių iškovotas medalis Pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate. Orientavimosi sporto slidėmis disciplinoje Lietuvos atstovai paskutinį kartą iškovojo medalį 1999 metais. Pasaulio orientavimosi sporto slidėmis čempionate sidabro medalį iškovojo Nerijus Šulčys. Pastarasis dar ir šį sezoną atstovaują Lietuvos rinktinę ir dalyvauja pirmajame Pasaulio taurės etape.

Aukštą 12-ąją vietą Europos jaunių orientavimosi sporto slidėmis čempionate iškovojo Emilija Tamoševičiūtė. Sportininkė trasą įveikė per 29 min 38 sek ir nugalėtojai rusei Iuliiai Khrennikovai pralošė 6 min. 12 sek.

Jaunimo vaikinų grupėje Kasparas Šulčys užėmė 25-ąją vietą. Jaunių vaikinų grupėje Adomas Traubas iškovojo 28-ąją vietą, Pijus Jaloveckas – 33-iąją, Andojas Lapinskas – 34-ąją.

Ilgoje trasoje J.Traubaitė taip pat buvo geriausia tarp lietuvių ir jaunimo grupėje finišavo 9-a. Kiti lietuviai savo kategorijose į 20-ukus nepateko.

Trečiadienį čempionatas baigsis estafečių varžybomis.

Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis rinktinės dar laukia svarbūs startai – kovo mėnesio pradžioje Rusijoje vyks Europos orientavimosi sporto suaugusiųjų čempionatas, o pabaigoje Judita Traubaitė ir Kasparas Šulčys dalyvaus Pasaulio studentų orientavimosi sporto slidėmis čempionate Suomijoje.

Deja, bet dėl nepalankių oro sąlygų 2020 m. Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionatai perkeliami į gruodžio mėnesį.