Europos čempionato atranką Slovėnija pradėjo nesėkme

Ketvirtadienį startavusioje atrankoje į 2021 m. Europos čempionatą nesėkmę patyrė Slovėnijos rinktinė, kuri F grupės rungtynėse svečiuose 75:77 (16:16, 20:16, 18:17, 21:28) nusileido Vengrijos komandai.

Likus žaisti 2 minutes Slovėnija dar pirmavo 5 taškais (71:66), tačiau tada vengrai per minutę pelnė 6 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 72:71. Per likusį laiką pirmaujanti komanda keitėsi dar kelis kartus, o likus 5 sekundėms Klemenas Prepeličius dviem baudos metimais sugrąžino Slovėnijos komandai minimalią persvarą – 75:74. Visgi netrukus jau ir vengrai metė dvi baudas bei vėl išsiveržė į priekį 76:75. Paskutinėje Slovėnijos rinktinės atakoje Jaka Blažičius suklydo ir vengrai užsitikrino pergalę.

Būsimų Lietuvos rinktinės varžovų olimpinėje atrankoje gretose rezultatyviausiai žaidė Jaka Blažičius, pelnęs 18 taškų. Jam geriausiai talkino 16 taškų įmetęs Jordanas Morganas, 12 pridėjo Klemenas Prepeličius, o 11 – Luka Rupnikas.

Vengrijos komandoje 16 taškų pelnė Rosco Allenas, po 15 įmetė Zoltanas Perlas ir Davidas Vojvoda.

Be Slovėnijos ir Vengrijos F grupėje taip pat rungtyniauja Ukraina, kuri 88:73 nugalėjo Austriją.