Kurtinaičio išpažintis: dabar krepšinyje viską lemia ne treneris, o lyderiai

Maskvos srities „Chimki“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis mano, kad šiuolaikiniame krepšinyje stratego įtaka yra gerokai sumenkusi, o viską lemia lyderiai.

R. Kurtinaitis (nuotr. SCANPIX)

„Mes artėjame prie NBA dėl daugybės rungtynių ir nuolatinių kelionių, kai žaidėjai neturi laiko ilsėtis. Tokioje situacijoje pranašumą įgyja komandos, kurios žaidžia silpnesniuose nacionaliniuose čempionatuose. Mums kiekvieną savaitę po Eurolygos mačo tenka žaisti su CSKA, „Unics“, „Lokomotiv“ ar „Zenit“ ekipomis. Tai reiškia, kad dukart per savaitę sutinkame savo kalibro varžovą. Toks tvarkaraštis neleidžia mums normaliai treniruotis. Daugiausiai vyksta tik taktinės pratybos. Tokių problemų turi visos Eurolygos ekipos.

Pažiūrėkite, kiek traumų yra kitose komandose. Žaidėjai nepakelia tokių krūvių. Treneris tokioje situacijoje turi mažinti derinių skaičių – nuo 12–15 iki 3–4. Tokioje situacijoje viską lemia žaidėjai. Jeigu turi Larkiną ir Micičių, Delaney ir Mirotičių, Campazzo ir Llullą, tu turi pranašumą. Tai yra žaidėjai, kurie turi labai gerą krepšinio supratimą ir geba patys išspręsti įvairias situacijas. Tas pats ir NBA, kur reikia turėti bent jau dvi superžvaigždes, kad būtum viršuje.

Akivaizdu, kad trenerio įtaka mažėja. Jeigu anksčiau mes galėdavome treniruotėse skrupulingai atidirbti kiekvieną ataką puolime ir gynyboje, tai dabar tam neturime laiko. Dabar žvelgiame tik į gynybos reikalus. Krepšinis tampa paprastesniu ir viskas priklauso nuo lyderių“, – Rusijos žiniasklaidai sakė specialistas.

„Chimki“ (10/14) Eurolygoje yra 11-oje vietoje ir ketvirtadienį vakare kausis Milane prieš Artūro Gudaičio atstovaujamą „AX Armani“ ekipą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų