Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atrankoje į 2021-ųjų Europos čempionatą iškovojo pirmąją pergalę ir taip reabilitavosi po sutriuškinimo Belgijoje. Savų žiūrovų akivaizdoje, Vilniuje, Dariaus Maskoliūno kariauna palaužė Čekijos rinktinę.

Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę lietuviai čekus įveikė 97:89 (19:20, 23:27, 20:20, 35:22).

Po pirmo, antro ir trečio kėlinio švieslentėje degė niūrūs skaičiai – beveik visą dvikovą priekyje, tai 4, tai 7 taškų skirtumu buvo Čekijos krepšininkai.

Vis dėlto, tada Lietuvos rinktinė tiesiog sprogo ketvirtojo kėlinio metu.

Per penkias pirmas lemiamo ketvirčio minutes lietuviai surengė spurtą 18:0, ne tik išlygino, bet ir persverė rezultatą, o netrukus ir stipriai pabėgo (80:67). Per likusį rungtynių laiką Čekijos krepšininkai priartėti nebesugebėjo, o D. Maskoliūno auklėtiniai taškus rinko baudų metimais ir galiausiai šventė pergalę.

Lietuvos rinktinėje debiutavo žalgirietis Rokas Jokubaitis. Tiesa, ne kartą jaunojo talento sprendimai kėlė klaustukų, tačiau vėliau, kartu su įsibegėjusia rinktine, noru ir atsidavimu išsiskyręs įžaidėjas spėjo pelnyti 7 taškus. Taip pat jis atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Solidžiausiai lietuvių gretose atrodė Vilniaus „Ryto“ kapitonas Eimantas Bendžius. Jis vien antrojo kėlinio metu pataikė penkis tritaškius, o viso surinko 26 taškus ir buvo rezultatyviausias aikštelėje.

Stiprų ginklą Lietuvos rinktinė turėjo ir po krepšiu. Laurynas Birutis buvo tas žmogus, kuris rinko taškus itin svarbiais momentais, o viso Prienų Cbet atstovas pelnė 17 taškų.

Lietuva: Eimantas Bendžius 26 (6/9 tritaškių), Laurynas Birutis 17 (5/8 dvitaškių, 5 pražangos), Arnas Butkevičius 11 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 10 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 9 (4 rez. perd.).

Čekija: Vojtechas Hrubanas 26 (7/9 dvitaškių, 3/7 tritaškių), Patrikas Auda 16 (4 atk. kam.), Jaromiras Bohačikas 11 (1/5 tritaškių).

Šis atrankos langas buvo pirmasis iš trijų, siekiant vietos Europos čempionate. Antrasis vyks lapkričio 23-gruodžio 1 d., o paskutinis jau kitų metų vasario 15-23 d.

Lietuva varžosi C grupėje, kurioje taip pat yra Belgija ir Danija.

Lietuviai Belgijoje pralaimėjo triuškinančiu 21 taško skirtumu.

Europos čempionato atrankoje varžysis 32 rinktinės ir net 24 jų pateks į pirmenybes. Šios vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Gruzijoje, Vokietijoje ir Italijoje. Šeimininkės į čempionatą patenka automatiškai, bet vis tiek žais atrankos varžybose.

Iš kiekvienos grupės tris pirmas vietas užėmusios rinktinės keliaus į „Eurobasket 2021“, išskyrus tas, kuriose žais ir šeimininkės.

Iš jų toliau keliaus šeimininkės ir kitos dvi geriausios rinktinės.

Atrankoje rinktinės sužais šešias rungtynes – su kiekviena komanda po dukart, namie ir išvykoje.

„Eurobasket 2021“ vyks 2021 m. rugpjūčio 17-29 dienomis.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (90:78)

E. Bendžius pelno 24-ą savo tašką, netrukus M. Kuzminskas prideda tritaškį ir lietuviai tolsta (74:67).

P. Valinskas smeiga tritaškį, L. Birutis prideda dvitaškį su pražanga.

Trečias kėlinys: (62:67)

Lietuviams visos dvikovos metu sunkiai sekasi stabdyti V. Hrubaną, jis jau yra pelnęs 18 taškų (56:59).

Keturi D. Motiejūno taškai vis tik neleidžia lietuviams priartėti (52:57).

Antrą rungtynių pusę lietuviai pradeda keturiais taškais be atsako (46:47).

Antras kėlinys: (42:47)

E. Bendžius smeiga ketvirtą, netrukus ir penktą tritaškį antrajame kėlinyje (42:41).

Du tritaškius iš eilės praleidusi Lietuvos rinktinė praranda kamuolį, svečiai užpuola greitajame puolime ir įgija 7 taškų pranašumą (28:35).

E. Bendžius tritaškiu išlygina rezultatą, bet po kelių akimirkų pats užsidirba nesportinę pražangą (25:27).

Komandos apsikeičia taiklais tritaškiais (22:23).

Pirmas kėlinys: (19:20)

Pirmąjį kėlinį laimi Čekijos rinktinė. Rezultatyviausias lietuvių gretose yra šešis taškus turintis L. Birutis.

Laurynas Birutis pelno penkis taškus iš eilės ir išveda rinktinę į priekį (11:10).

Lietuviai dvikovą pradeda slogiai, praleidžia atkarpą 0:6, tačiau netrukus pirmuosius taškus pelno A. Butkevičius ir J. Mačiulis.

Startiniai penketukai:

Lietuva: Arnas Butkevičius, Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Jonas Mačiulis

Čekija: Vojtechas Hrubanas, Martinas Peterka, Jakubas Sirina, Martinas Krizas, Jaromiras Bohacikas