Lietuviai pasaulio biatlono čempionato starte pasiekė rekordą

Italijoje ketvirtadienį prasidėjo svarbiausios šio sezono biatlono varžybos – pasaulio čempionatas. Pirmasis medalių komplektas buvo išdalintas mišrioje estafetėje.

Nugalėjo Norvegijos rinktinė – Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe ir Johannesas Thingnesas Boe (1 val. 2 min. 27.7 sek., 0 baudos ratų + 7 papildomi šoviniai). Jiems iššūkį bandė mesti italai. Po trijų etapų italai turėjo vos 0.3 sek. deficitą, bet Dominikas Windischas trasoje greičiu neprilygo J.T.Boe, tad italams atiteko sidabras (+15.6, 0+6), o bronza džiaugėsi fantastiškai šaudę čekai (+30.8, 0+2).

Lietuvos biatlono rinktinė (Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia ir Karolis Dombrovskis) nuo lyderių atsiliko 4 min. 22.3 sek., išvengė baudos ratų ir panaudojo 8 papildomus šovinius. Lietuviai užėmė 16-ą vietą. Tai geriausia mūsiškių vieta per istoriją pasaulio čempionato mišrios estafetės lenktynėse. Iki tol lietuviai nebuvo užėmę aukštesnės nei 23-ios pozicijos.

Ypač sėkmingai pasirodė V.Strolia. Nors jis panaudojo 3 papildomus šovinius, tačiau trasoje etapo lyderiui T.Boe pralaimėjo vos 29.5 sek. Pagal šaudymo rezultatus tarp finišavusių rinktinių lietuviai su rusais pasidalino 4-5 vietas. Ratu buvo aplenktos net 11 rinktinių.

Penktadienį čempionate vyks moterų 7,5 km sprinto lenktynės.