Kauno „Žalgirio“ apsilankymas Kėdainiuose praėjo be didesnių kėblumų. Iki pertraukos reikalus išsprendę žalgiriečiai svečiuose 92:63 (17:13, 32:16, 25:13, 18:21) pamokė Kėdainių „Nevėžį“.

„Nevėžis“ po šio pralaimėjimo nusileido į paskutinę poziciją „Betsafe–LKL“ turnyrinėje lentelėje. Tuo tarpu „Žalgirio“ viešpatavimas pirmoje vietoje nesikeičia.

Kauniečiams pergalės pamatus ne pirmą kartą padėjo tritaškiai. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tritaškius realizavo pavydėtinu tikslumu (10/24, 41 proc.).

Rungtynėse intrigos kvapo neliko jau iki pertraukos. „Žalgiris“ ramiai krovėsi pranašumą, o „Nevėžio“ lyderių pastangos buvo bevaisės.

Viny Okouo iki pertraukos surinko -7 naudingumo balus, nepadėjo ir vos 1 tikslus Giorgios Kalaitzakio tritaškis iš 6 bandymų.

„Nevėžio“ jaunimui pamokų išrašė Edgaras Ulanovas. „Žalgirio“ puolėjas abejose aikštės pusėse sėkmingai tvarkėsi su savo uždaviniais, o sužaidus 20 minučių Edgaras į rūbinę išėjo su 13 taškų savo sąskaitoje.

Marius Kiltinavičius nesitvardė, gavo techninę nuobaudą, o „Žalgiris“ intrigą palaidojo – po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 49:29.

Likusias 20 minučių „Nevėžis“ priešintis nepajėgė – prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgirio“ persvara jau siekė 34 taškus.

Itin prastas rungtynes sužaidė „Nevėžio“ vidurio puolėjas Viny Okouo. Jis pelnė 1 tašką, išnaudojo pražangų limitą ir „surinko“ -7 naudingumo balus.

Vienu metu kelio skausmus pajutęs Georgios Kalaitzakis vienas tempė savo komandos vežimą. Jis tapo naudingiausiu „Nevėžio“ žaidėju – pelnė 21 tašką ir surinko 24 naudingumo balus.

Kauniečių puolėjas E. Ulanovas dar spėjo pasigerinti savo statistikos eilutę. Lietuvis pademonstravo įspūdingą efektyvumą. Sužaidė kiek mažiau nei 20 minučių, per jas pelnė 15 taškų, sugriebė 7 atšokusius kamuolius ir pasižymėjo 29 naudingumo balais.

Kauno „Žalgiriui“ sekmadienį negalėjo padėti KC Riversas. Gynėjui nieko rimto nenutiko, tačiau trenerių štabas nusprendė, jog amerikiečiui reikia poilsio.

Ant Kėdainių arenos parketo pirmą kartą išbėgo „Nevėžio“ jaunasis gynėjas Matas Razbadauskas. Jau pirmoje atakoje „atsidaręs“ 17-metis sužaidė 4 minutes ir pelnė 4 taškus.

„Žalgiris“ trečiadienį stoja į Citadele Karaliaus Mindaugo taurės batalijas. 6 taškų pranašumą Šiauliuose sau garantavę kauniečiai bandys padovanoti dar vieną pergalę savo aistruoliams Kaune.