Itin svarbiame Europos taurės „Top16“ etapo mače pralaimėjimą patyrė Vilniaus „Rytas“ (2/3), kuris išvykoje 69:82 (17:18, 21:24, 12:15, 19:25) nusileido Kazanės UNIKS (3/2) ekipos krepšininkams.

Šis pralaimėjimas reiškia, kad vilniečiai prarado visus šansus keliauti į atkrintamąsias varžybas. Tai tapo aišku po Monaco“ pergalės kitame grupės mače prieš Stambulo „Galatasaray".

Paskutiniame grupės susitikime vilniečiai jau tik paguodos rungtynėse būtent ir žais su Turkijos klubo krepšininkais.

O į kitą etapą bilietus turi UNIKS ir Monaco“.

Rungtynių eiga:

Abi komandos apylygiai pradėjo mačą ir keitėsi rezultatyviomis atakomis. Įpusėjus kėliniui UNIKS buvo kiek atitrūkę 16:11. „Rytas“ surengė kelias sėkmingas atakas ir galiausiai po pirmųjų dešimties minučių atsiliko vos tašku 17:18.

Antrajame kėlinyje UNIKS bandė pabėgti ir buvo įgiję aštuonių, vėliau ir dešimties taškų persvarą 30:20. Vis dėlto “Rytas” neleido varžovams pabėgti ir po sėkmingų Camerono Bairstow ir Mindaugo Girdžiūno metimų priartėjo iki 38:42.

Po pertraukos vaizdas aikštėje išliko panašus. UNIKS sėkmingomis atakomis bandė atitrūkti, tačiau „Rytas“ visada atsakydavo tuo pačiu ir nepaleisdavo toli varžovų.  Skirtumas tarp komandų nuolat siekė 5-7 taškus.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai vėl bandė artėti, tačiau ir patys neišvengė klaidų. Po penktojo Jamaro Smitho tritaškio UNIKS vėl pirmavo rezultatu 63:54. Bet po T.Holloway sėkmingų kelių atakų iš eilės „Rytas“ buvo priartėjęs iki 59:63. Tačiau Kazanės klubo žaidėjai sėkmingai atsakė į visus vilniečių spurtus ir galiausiai šventę labai svarbią pergalę 77:67.

Vilniečiai mače pataikė vos du tritaškius iš trylikos bandymų.

UNIKS: Jamaras Smithas 24 (6/7 trit.), Alexas Tyusas 13 (6 atk. kam.), Errickas McCollumas 12 (8 rez. perd.), Jevgenijus Kolesnikovas 11.

„Rytas“: Cameronas Bairstow ir Pako Cruzas – po 14, Terrellas Holloway ir Eimantas Bendžius – po 11.