Europos futsalo čempionato atrankoje Lietuva įveikė Turkiją

Trečiadienį Jonavoje prasidėjo 2022 m. UEFA Europos futsalo (salės futbolo) čempionato atrankos pirmojo etapo E grupės kovos. Lietuvos rinktinė pirmajame ture panaikino 2 įvarčių deficitą ir 3:2 (0:1) įveikė turkus. FIFA futsalo reitinge lietuviai rikiuojasi 87-i, o turkai užima 69-ą vietą.

Lietuviai aktyviau pradėjo rungtynes, kartą sudrebino varžovų vartų konstrukciją, tačiau pirmieji įvartį pelnė turkai. Baigiantis pirmajam kėliniui pasižymėjo Kamilas Akparlakas (18:22 min.).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai visiškai pamiršo apie Muhammedą Ozkaną. Šis gavo gerą perdavimą ir paliktas prie pat vartų lengvai įmušė įvartį (24:29).

Lietuviai varžovų gynybą galiausiai pralaužė artėjant antrojo kėlinio viduriui. Eivinas Zagurskas (28:16) smūgiu į vartų kampą nepaliko vilčių turkų vartininkui.

Likus žaisti mažiau nei 6 min. lietuviams pavyko išlyginti rezultatą. E.Zagurskas perdavė kamuolį Lukui Sendžikui (34:15), o šis pergudravo varžovų vartų sargą.

Nepraėjus nė pusantros minutės turkai 6-ą kartą pažeidė taisykles. Už tai į jų vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizavo L.Sendžikas (35:34).

Turkai vėliau dar pakeitė vartininką aikštės žaidėju, bet lietuviai sėkmingai apsigynė ir išlaikė pergalingą pranašumą. Lietuviai šiose rungtynėse 31 kartą atakavo varžovų vartus (turkai – 23), o į vartų plotą pataikė 12 sykių (turkai – 9).

Lietuvos rinktinei tai yra viena iš repeticijų prieš artėjantį 2020 m. FIFA pasaulio futsalo čempionatą, kuris vyks Lietuvoje. Be lietuvių ir turkų grupėje dar žaidžia Vengrijos ir Šiaurės Airijos futbolininkai.

Vengrai pirmajame ture 7:2 sutriuškino Šiaurės Airijos rinktinę ir kol kas lyderiauja turnyre. Geriausia grupės komanda užsitikrins vietą antrajame atrankos etape. Antroje vietoje likusi komanda pateks į papildomą atrankos etapą, kuriame bus kovojama dėl vietų antrajame etape.

Trečioji vieta taip pat palieka vilčių patekti į kitą etapą, bet ten pateks tik penkios geriausios trečiąsias vietas užėmusios rinktinės, o grupių yra 9. Ketvirtoji vieta nepalieka jokių vilčių pratęsti kovas.