Antradienį svarbiausias sezono rungtynes FIBA Čempionų lygoje pralaimėjo Klaipėdos „Neptūno“ (5/7) ekipa, kuri svečiuose 69:76 (15:17, 18:21, 14:15, 22:23) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ (6/6) krepšininkams bei nebeturi galimybių iškovoti kelialapio į kitą etapą.

„Neptūnas“ šiose rungtynėse vertėsi be traumuotų Tomo Delininkaičio, Darrino Dorsey ir susirgusio Gyčio Masiulio.

Pirmasis kėlinys buvo itin nerezultatyvus ir iki jo pabaigos likus žaisti vieną minutę nei viena komanda neturėjo pranašumo (14:14). Per likusį laiką „Neptūnas“ sugebėjo išsiveržti vienu tašku (15:14), tačiau paskutinę kėlinio sekundę Toddrickas Gotcheris pataikė tritaškį ir po pirmųjų dešimties minučių „Bešiktaš“ pirmavo 17:15.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie per pirmąsias pustrečios minutės pelnė 6 taškus be atsako ir susikrovė 8 taškų persvarą (23:15). Nors kėliniui artėjant į pabaigą „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki dviejų taškų (28:30), tačiau tada „Bešiktaš“ spuravo 8:2 ir susigrąžino aštuonių taškų persvarą (38:30). Visgi kėlinio pabaigoje Andre Williamsonas pelnė du taškus su pražanga ir po 20 minučių komandas skyrė 5 taškai (33:38).

Per pirmuosius du kėlinius „Neptūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Deividas Gailius, pelnęs 11 taškų ir 8 taškus pridėjęs Simas Galdikas. „Bešiktaš“ komandoje 13 taškų buvo įmetęs Toddrickas Gotcheris, 7 pridėjo Shaquielle McKissic, o po 6 įmetė Burakas Yildizli ir Nemanja Djurisičius.

Per 20 minučių „Bešiktaš“ po „Neptūno“ klaidų (9 prieš 3) buvo pelnę 16 taškų, tuo tarpu klaipėdiečiai – nei vieno, tačiau svečiai geriau išnaudojo antrąsias progas (11 taškų prieš 1).

Trečiame kėlinyje sužaidus tris minutes „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 41:40, tačiau tada „Bešiktaš“ pelnė 6 taškus be atsako ir vėl susigrąžino persvarą (46:41). Panašią persvarą šeimininkai išlaikė ir iki pat trečiojo kėlinio pabaigos (53:47).

Ketvirtame kėlinyje po kelių minučių žaidimo rezultatas vėl buvo lygus (56:56), tačiau tada vėl „Bešiktaš“ sužaidė geresnę atkarpą ir susikrovusi penkių taškų pranašumą jo nebeiššvaistė ir šventė pergalę.

„Neptūnui“ FIBA Čempionų lygos D grupėje liko sužaisti vienerias rungtynes vasario 4-ą dieną namuose su Sombathėjaus „Falco“ (Vengrija, 6/7) ekipa. Klaipėdiečiai šiuo metu su 5 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais užima septintą vietą ir geriausiu atveju jau pakils tik per vieną poziciją.