Ketvirtadienį Melburne (Australija) tęsiasi pirmojo šių metų „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ teniso turnyro pagrindinio etapo kovos. Antrame rate latvis Ernestas Gulbis (ATP-256) per 2 val. 16 min. 7:5, 6:3, 6:2 nugalėjo Slovėnijos tenisininką Aljažą Bedene (ATP-33) ir pirmą kartą karjeroje žais trečiame rate.

Jame E.Gulbis susikaus su 33-ejų prancūzo Gaelio Monfilso (ATP-10) ir 40-mečio kroato Ivo Karlovičiaus (ATP-124) poros nugalėtoju.

E.Gulbis tapo vos ketvirtuoju tenisininku „Australian Open“ turnyre nuo 1995 metų, kuris reitinge būdmas žemesnėje nei 250 vietoje pateko į trečią ratą. Prieš tai 2005 m. tai padarė Bobby Reynoldsas (ATP-283), 1998 m. - Andrew Ilie (ATP-282) ir 1997 m. Karstenas Braaschas (ATP-488).

Prieš tai E.Gulbis „Australian Open“ turnyruose buvo iškovojęs vos 2 pergales ir patyręs 10 pralaimėjimų, o šį kartą nuo kvalifikacijos pradėjęs latvis jau yra iškovojęs 5 pergales.

Užtikrintą pergalę antrame rate iškovojo rusas Daniilo Medvedevas (ATP-4), kuris per 2 val. 7 min. 7:5, 6:1, 6:3 įveikė ispaną Pedro Martinezą (ATP-168), sunkiai turėjo pavargti austras Dominicas Thiemas (ATP-5), kuris per 3 val. 26 min. 6:2, 5:7, 6:7 (5:7), 6:1, 6:2 palaužė australą Alexą Boltą (ATP-140). Į kitą etapą žengė ir vokietis Alexanderis Zverevas (ATP-7), kuris per 2 val. 20 min. 7:6 (7:5), 6:4, 7:5 nugalėjo baltarusį Egorą Gerasimovą (ATP-98).

Bendras „Australian Open“ prizų fondas šiemet rekordinis – 71 mln. Australijos dolerių (43,94 mln. eurų). Vienetų varžybų nugalėtojai susižers po 4,12 mln. Australijos dolerių (po 2,55 mln. eurų).