Vilniaus „Rytas“ (2-1) nesulaikė dukart NBA čempiono Norriso Cole’o, bet išplėšė itin svarbų antrą laimėjimą Europos taurės „Top 16“ etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie 80:75 (15:12, 18:19, 25:24, 22:20 įveikė „Monaco“ (1-2).

Vilniečiai trečiame kėlinyje po penkių iš eilės D. Sirvydžio taškų įgijo rekordinį pranašumą 58:49, bet netrukus pralaimėjo atkarpą 0:11 ir atsiliko.

Tada užvirė tikras nervų karas ir žaidimas atkarpomis – tai viena, tai kita ekipa sužaisdavo geriau ir spurtuodavo, o galutinį žodį tarė šeimininkai.

T. Holloway, P. Cruzas pataikė po tritaškį, o M. Blaževičius pelnė du taškus su pražanga – tai leido „Rytui“, įpusėjus lemiamam kėliniui, vėl kiek atitrūkti 71:65.

Vis tik N. Cole’as netrukus pelnė penkis taškus paeiliui, D. Bostas pridėjo tritaškį ir buvo lygu 73:73.

Likus žaisti dvi minutes E. Bendžius smeigė pirmą savo tritaškį ir išvedė „Rytą“ į priekį 76:73. Tašką mače padėjo itin sudėtingas A. Butkevičiaus tritaškis, likus žaisti 33,7 sek., ir nutolinęs vilniečius 80:73.

„Rytas“ pataikė net 14/31 trit. (45,2 proc.). Varžovai iš toli pataikė dukart rečiau – tikslą pasiekė tik 7/20 trit.

Vilniečiai laimėjo ir kovą dėl kamuolių 29:23, o puolime sugriebė net 11 jų, kurie virto 15 papildomų taškų.

„Rytui“ keturi krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių – T. Holloway 13, P. Cruzas 12, A. Butkevičius ir D. Sirvydis po 11.

„Monaco“ gretose spindėjo dukart NBA čempionu su Majamio „Heat“ ir Lebronu Jamesu tapęs N. Cole’as, atseikėjęs 21 tašką. 23 surinko Jaleelas O’Brienas (10/12 dvit.).

Buvęs žalgirietis Dee Bostas sukrapštė 5 taškus (1/6 trit.).

Po pirmojo rato G grupėje „Rytas“ ir Kazanės UNIKS turi po dvi pergales, „Monaco“ ir „Galatasaray“ po vieną.