Rapšys didino greitį, bet nesugebėjo pavyti Suno

Pekine (Kinija) šeštadienį startuoja antrasis FINA Čempionų lygos etapas. Į jį kviečiami tik geriausi pasaulio plaukikai, tarp kurių – ir lietuvis Danas Rapšys.

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale D.Rapšys finišavo per 1 min. 45.74 sek. Jam pritrūko 0.19 sek. iki kino Yango Suno (1:45.55), kuris ir tapo plaukimo nugalėtoju. D.Rapšys plauke beveik sekunde greičiau, nei prieš keletą dienų Šendžene (1:46.50), kai iškovojo pergalę. Trečias finišavo vengras Dominikas Kozma (1:48.98), o ketvirtas buvo belgas Pieteris Timmersas (1:51.94).

D.Rapšys laimėjo šią rungtį pirmajame Čempionų lygos etape. Tada jis dramatiškame finale vos 0.03 sek. aplenkė kiną Yangą Suną. Šie du plaukikai vadinami pagrindiniais pretendentais į auksą ir šeštadienį. Vengras Dominikas Kozma veikiausiai atplauks trečias, o belgas Pieteris Timmersas pagal turimą rezultatą varžovams neprilygsta.

Sekmadienį D.Rapšys baigs trumpą Čempionų lygos sezoną, kai plauks 400 m laisvuoju stiliumi. Šią rungtį pirmajame etape laimėjo Y.Sunas, plauksiantis ir Pekine.

Čempionų serijoje dalyvauja tik vardinius kvietimus gavę praėjusių olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionato prizininkai, pasaulio rekordininkai, FINA Pasaulio taurės bendros įskaitos prizininkai ir pasaulio čempionato finalininkai. Neužsipildžius laisvoms vietoms kviečiami kiti geriausią FINA reitingą turintys plaukikai, neatitikę prieš tai įvardintų kriterijų.

Už pirmąją vietą dalyviui skiriama 16 tūkst., už antrąją – 12 tūkst., už trečiąją – 8 tūkst., o ketvirtąją – 6 tūkst. JAV dolerių premija. Iš viso šiame Čempionų serijos sezone plaukikai išsidalins beveik 2,5 mln. JAV dolerių prizinį fondą.