Kauno „Žalgiriui“ (6/14) nepavyko pergalingai baigti Eurolygos dvigubos savaitės. Po sėkmingos viešnagės Belgrade, komanda savaitę baigė pralaimėjimu Atėnuose. Itin rezultatyviose ir akiai patraukliose rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus kariauna nusileido vienai „karščiausių“ turnyro komandų, „Panathinaikos“.

Žalgiriečiai pirmavo du kėlinius, visos dvikovos metu žaidė bene geriausias savo sezono rungtynes puolime, bet galiausiai krito 96:94 (27:18, 22:28, 17:25, 28:25).

Kai Atėnų arenos laikrodis mušė tris paskutines rungtynių minutes, šeimininkai jau buvo praktiškai nebepavejami. PAO tuo metu pirmąkart turėjo dviženklį pranašumą (82:72).

Tačiau tuomet pasireikšti tritaškių, pražangų ir taiklių metimų fiestoje atėjo Nigelio Hayeso eilė. Žalgirieits pelnė šešis staigius taškus ir įspūdingai grąžino intrigą (96:94).

Laiko, deja, gražioje dvikovoje ir įkaitusioje šeimininkų teritorijoje buvo tik 40 minučių. Spurtavo „Žalgiris“ kiek per vėlai – paskutinės atakos Š. Jasikevičiaus kariaunai sėkmingai suregzti nepavyko.

N. Hayesas dvikovos pabaigoje tapo net šeštuoju „Žalgirio“ krepšininku, pasiekusiu dviženklę taškų ribą.

Šios rungtynės buvo išskiritnės Lukui Lekavičiui. Dar praėjusiame sezone įžaidėjas pats gynė „Panathinaikos“ garbę.

Grįžęs į Atėnų areną, prieš buvusius savo sirgalius, L. Lekavičius pelnė 16 taškų. Įžaidėjas šiuo metu yra „ant bangos“ – pastarąsias keturias dvikovas gynėjas yra rezultatyviausias „Žalgirio“ krepšininkas.

Tiek pat komandai pridėjo Thomasas Walkupas, kuris atliko ir septynis rezultatyvius perdavimus.

Vis dėlto, šįvakar Laurus susižėrė PAO puolėjai. Tyrese'as Rice'as pataikė tris tritaškius, atliko šešis rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 taškų, Nickas Calathesas pelnė 14 taškų ir pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų.

N. Calathesas su kompanija „Žalgirį“ šiame sezone įveikė jau antrą kartą. Pirmą dvikovą namuose „Žalgiris“ pralaimėjo tik 1 taško skirtumu – 85:86.

„Panathinaikos“: Tyrese‘as Rice‘as 20 (6 rez. perd., 3/5 tritaškių), DeShaunas Thomasas 16 (4/6 tritaškių, 8 atk. kam., 5 klaidos), Nickas Calathesas 14 (11 rez. perd.), Georgios Papagiannis 13 (5 atk. kam.), Jimmeris Fredette‘as 11, Ioannis Papapetrou 10.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius (4 rez. perd., 5/7 dvitaškių) po 16, K.C.Riversas 13 (3/6 tritaškių), Jockas Landale‘as 11 (7 atk. kam.), Zachas LeDay‘us ir Edgaras Ulanovas po 10, Nigelas Hayesas 9 (6 atk. kam.).

Abi, tiek Kauno, tiek Atėnų ekipos, šią savaitę Eurolygoje iškovojo po pergalę – „Žalgiris“ įveikė „Crvena Zvezda“, o „Panathinaikos“ susitvarkė su Miuncheno „Bayern“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys (96:94)

Nigelis Hayesas suteikia žalgiriečiams vilties (94:91) kai pataiko dvitaškį su pražanga. Tačiau laiko rungtynėse lieka vos keliolika sekundžių.

Zachas LeDay klysta puolime, o Iannis Papapetrou taiso netaiklų komandos draugio tritaškį ir PAO bėga dviženkliu skirtumu (82:72).

Trečias kėlinys: (71:66)

Teryse'as Rice'as, Deshounas Thomasas ir Ioannis Papapetrou kartu į žalgiriečių krepšį per tris kėlinius sumetė jau 38 taškus. Šeimininkai prieš lemiamą atkarpą įgauna didžiausią penkių taškų pranašumą.

Thomasas Walkupas smeigia svarbų tritaškį ir išlygina rezultatą (64:64). Tiesa, netrukus PAO perima kamuolį ir išsiveržia į priekį (66:64).

KC Riversas antrą rungtynių pusę pradeda šešiais taškais, bet Jimmeras Fredette'as ir Tyrese'as Rice'as neleidžia Lietuvos čempionams nutolti (53:57).

Antras kėlinys: (46:49)

Lukas Lekavičius antrojo kėlinio pabaigoje vienas pats pelno šešis taškus ir leidžia „Žalgiriui“ pirmą dvikovos pusę užbaigti priekyje (46:49).

Tritaškį smeigia ir Nigelis Hayesas, žalgiriečiai kol kas žaidžia bene geriausią šio sezono krepšinį puolime  (32:40).

Antrajame kėlinyje prabyla KC Riversas, tačiau PAO spurtuoja ir priartėja iki penkių taškų (29:34).

Pirmas kėlinys: (18:27)

Po pirmojo kėlinio Kauno klubas pirmauja devyniais taškais.

Zachas LeDay atlieka įspūdingą dėjimą, vėliau pataiko tritaškį ir žaliai-balti bėga dviženkliu skirtumu (13:24).

Žalgiriečiai Atėnuose rungtynes pradeda be didesnės įtampos ir per pirmas penkerias minutes yra priekyje (11:15).

Startiniai penketukai:

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas, Jimmeris Fredette'as, Konstantinos Mitoglou, Ioannis Papapetrou, Georgios Papagiannis

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Jockas Landale'as, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas