Dakaras: nugalėtoju tapo Sainzas, du lietuviai TOP–20

Žala pasiekė finišą

Penktadienį Saudo Arabijoje baigėsi sunkiausios lenktynės pasaulyje – Dakaro ralis.

Paskutiniame etape lenktynininkai turėjo nuvažiuoti 429 km. Anksčiau planuota, kad daugiau nei 300 km sudarys greičio ruožas, bet ketvirtadienį Dakaro oficialiame puslapyje greičio ruožas buvo sutrumpintas iki vos 167 km. Problemų dalyviams galėjo sukelti navigacija, todėl atsipalaiduoti jie tikrai negalėjo. Apie 10 proc. greičio ruožo sudarė kopos, apie 3 proc. – akmenys, o kitur laukė smėlis ir gruntas.

Jau po etapo pabaigos Dakaro dalyviai turėjo varžytis atskiroje „Qiddiyah Trophy“ įskaitoje. Apie 20 km ruože jie kovojo dėl specialaus trofėjaus, o rezultatai nebuvo įskaičiuojami į bendrą Dakaro įskaitą. Šiose lenktynėse dalyvavo tik tie pilotai, kurie sėkmingai pasiekė 12-ojo etapo finišą. Trofėjai buvo išdalinti visų 5 įskaitų nugalėtojams.

Lenktynių nugalėtoju automobilių klasėje trečią kartą karjeroje tapo ispanas Carlosas Sainzas. Jis 12 greičio ruožų įveikė per 42 val. 59 min. 17 sek. ir 6 min. 21 sek. bendroje įskaitoje aplenkė antroje vietoje likusį praėjusių metų čempioną katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“). Trečias liko 7 kartus Dakare triumfavęs prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“).

Iš lietuvių geriausiai pasirodė B.Vanagas ir F.Palmeiro. Jie paskutiniame etape buvo 19-ti, o galutinėje rikiuotėje užėmė 15-tąją vietą (+7:05:53), A.Juknevičius ir D.Vaičiulis ruože buvo 22-ti, o lentelėje liko 20-oje pozicijoje (+8:49:40).

16.11 val. V. Žala finiše! Jis pralaimėjo 5 val. 23 min. 40 sek.

15.43 val. „Agrorodeo“ pranešė, kad A.Herrero su kitais padėjo V.Žalai ir lietuviai ėmė judėti link finišo.

Lietuviai lieka vienintelis ekipažas trasoje.

42-oje vietoje finišuoja paskutiniame etape finišavę Gintas Petrus su Tomu Jančiu bendroje įskaitoje užėmė 40-tą vietą.

Motociklų klasėje pirmoji vieta galutinėje įskaitoje atiteko Ricky Brabecui, antrąją užėmė čilietis Pablo Quintanilla, trečioje liko australas Toby Price`as. R.Brabecas tapo pirmuoju amerikiečiu, triumfavusiu motociklų įskaitoje.

Arūnas Gelažninkas bendroje įskaitoje užėmė 30-ą vietą (+08:15:51) ir trasoje užtruko 48 val. 18 min. 27 sek.

Antrą kartą karjeroje sunkvežimių įskaitoje čempionu tapo rusas Andrejus Karginovas.