„Žalgiris“ iš Belgrado pragaro grįžta su pergale

P. Jankūnas tapo Eurolygos rekordininku

Puikią pergalę Eurolygos 19-tajame ture išvykoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ (6/13) krepšininkai, kurie visada nesvetingoje Belgrado arenoje 76:70 (22:20, 16:18,19:15, 19:17) pranoko vietos „Crvena Zvezda“ (9/9 klubą.

Rungtynės istorinėmis virto kapitonui Pauliui Jankūnui, kuris tapo visų laikų geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Veteranas per 332 mačus yra sugriebęs 1783 kamuolius ir aplenkė iki tol pirmavusį Madrido „Real“ aukštaūgį Felipe Reyesą, kuris lieka su 1782 kamuoliais per 347 rungtynes.

Nuo pat pradžių aikštėje vyko apylygė kova. Pirmojo kėlinio pabaigoje abi komandos keitėsi sėkmingos atakomis,  tačiau po kelių iš eilės Artūro Milaknio tritaškių kauniečiai atitrūko 11:7. Antrojo kėlinio pusėje šeimininkai kiek perėmė iniciatyvą dėka puolime atkovotų kamuolių, tačiau „Žalgiris“ nepaleido varžovų, o keliskart sėkmingiau sužaidė gynyboje, dvitaškį paskutinėmis sekundėmis pataikė K.C Riversas ir svečiai pirmavo 22:20.

Iki pertraukos vaizdas per daug nepasikeitė. Abi komandos ėjo koja kojon ir nuolat keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Apsikeitus tolimais metimais kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus 29:29. Viskas taip pat išliko iki didžiosios pertraukos, o į ją žaidėjai išėjo švieslentėje matydami visiškai lygų  rezultatą 38:38.

Po pertraukos šeimininkai užsivedę išėjo ant parketo ir tuoj pat surengę spurtą 7:0  pirmavo 45:38, tačiau “Žalgiris“ atsakė spurtu 11:0 ir išsiveržė į priekį 49:45. Svečiai šiokią tokią distanciją išlaikė iki pat kėlinio pabaigos ir po Edgaro Ulanovo tritaškio bei Luko Lekavičiaus baudos metimų pirmavo 57:53.

Ketvirtąjį kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo Nigelis Hayesas, o “Žalgiris” pirmavo 62:53. Svečiai sėkmingai laikė žaidimo gijas savo rankose ir išlaikė saugesnį atstumą, o sužaidus pusę kėlinio pirmavo 66:57. „Crvena Zvezda“ bandė vytis svečius, tačiau kauniečiai labai sėkmingai atsakė į visus bandymus ir baudų metimais užtvirtino puikią pergalę Belgrade.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 17, Z. LeDay`us (5/7 dvitaškių) 10, J. Landale`as (9 atk. kam.) ir A. Milaknis po 9, KC Riversas (2/4 tritaškių) ir T. Walkupas  po 8.

„Crvena Zvezda“: L. Brownas 14, B. Baronas (2/5 tritaškių), J. Gistas ir V. Štimacas (7 atk. kam.) po 9.