Šeštadienį Liuksemburge tęsėsi 2021 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos Europos zonos pirmojo etapo pirmosios grupės kovos. Antrojo turo rungtynėse lietuviai 32:22 (15:10) nugalėjo šeimininkus – Liuksemburgo rankininkus.

Lygi kova tęsėsi maždaug pusę pirmojo kėlinio. Liuksemburgas trumpai netgi pirmavo (6:5), bet lietuviai tuomet surinko 4 įvarčius be atsako ir ėmė kontroliuoti rungtynių eigą. Antroje kėlinio pusėje mūsiškių puolimas veikė kur kas geriau ir lietuviai į rūbinę išėjo turėdami jau 5 įvarčių pranašumą – 15:10.

Antrojo kėlinio pradžioje Liuksemburgo rinktinė sumažino savo atsilikimą iki 2 įvarčių (13:15), bet ties tuo ir sustojo. Lietuviai per keletą minučių susigrąžino prieš pertrauką turėtą pranašumą, o vėliau jį dar labiau padidino. Likus mažiau nei 10 min. komandas jau skyrė 8 įvarčiai (28:20) ir rungtynių likimas buvo aiškus.

Lietuva: Aidenas Malašinskas 8 įvarčiai, Jonas Truchanovičius 6, Valdas Drabavičius 6, Mindaugas Dumčius 4, Lukas Simėnas 3, Benas Petreikis 2, Mindaugas Urbonas 1, Žanas Gabrielius Virbauskas 1, Mindaugas Tarcijonas 1.

Liuksemburgo rinktinei beveik pusę visų įvarčių (10) pelnė Tommy Wirtzas.

Lietuviai pirmajame ture penktadienį įtikinamai 36:25 nugalėjo Farerų salų rinktinę. Tuo tarpu Liuksemburgas 16:22 pralaimėjo Slovakijai ir nebeturėjo kur trauktis.

Lietuviai grupės kovas baigs sekmadienį, kai trečiajame ture susitiks su slovakais. Šios rinktinės turi po 4 tšk. ir kovos dėl vienintelio kelialapio į kitą etapą.