Vilniaus „Pramogų“ arenoje tęsiasi pasaulio jaunimo (iki 20 metų) II-ojo diviziono A grupės ledo ritulio čempionatas. Ketvirtojo turo rungtynėse lietuviai 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) nugalėjo Rumunijos rinktinę ir užsitikrino mažiausiai bronzos medalius, o sekmadienį galės kovoti dėl aukso.

Rungtynių pradžia lietuviams buvo nemaloni. Mūsiškiai padarė grubią klaidą varžovų zonoje, rumunai perėmė ritulį ir Oliveris Gecse (5:59 min.) įmušė įvartį.

Lietuvių problemos tęsėsi ir toliau. Andrei Filipas (8:09) pro du lietuvius pračiuožė kaip pro stovinčius, įsiveržė į mūsiškių zoną ir pelnė įvartį. Treneriai tuomet pakeitė Lauryną Lubį ir ginti vartų išleido Nikitą Kuzminovą.

Ilgai laukti lietuvių atsako nereikėjo. Mantas Stankius įsiveržė į rumunų zoną ir varžovų apsuptyje atliko puikų smūgį (9:19). Gynėjui perdavimą atliko Avgustinas Silinas.

Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos lietuviai surengė dar vieną pavojingą ataką. Nuo pirmosios atakos „bangos“ rumunai apsigynė, bet neišlaikė ritulio savo kontrolėje. Lukas Washco surado į zoną įsiveržusį Martyną Grinių (16:23) ir šis išlygino rezultatą. Rezultatyvų perdavimą taip pat atliko Eimantas Noreika.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė pražangomis, bet per trumpą laikotarpį daugumoje nepasižymėjo. Vėliau puikią atkarpą sužaidė Lietuvos rinktinė, kai per 64 sek. pelnė 2 įvarčius.

Po Jaromiro Šusterovo ir A.Silino perdavimų pasižymėjo Rapolas Marcinkevičius (25:54). Netrukus L.Washco iščiuožė vienas prieš vartininką. Jo smūgį rumunas atrėmė, bet Timonas Mažulis (27:08) suskubo prie atšokusio ritulio ir padidino lietuvių persvarą.

Po Karolio Krasilnikovo pražangos mažumoje likę lietuviai apsigynė, tačiau rumunai įrodė, kad gali įmušti įvartį ir žaidžiant penki prieš penkis. O.Gecse (33:25) pasižymėjo dubliu ir komandas beskyrė vienas įvartis.

Kėlinį lietuviai užbaigė efektinga ir rezultatyvia ataka. E.Noreika atliko aštrų perdavimą į priešvartį, o ten perdavimą „uždarė“ Egidijus Binkulis (39:39).

Trečiojo kėlinio pradžia lietuviams buvo sėkminga. Rumunų vartininkas atrėmė Dominyko Motiejūno ir E.Noreikos smūgius, bet trečiu bandymu Dino Mukovozas (41:54) įmušė įvartį į atsilaisvinusius rumunų vartus.

Tašką rungtynėse padėjo Nikita Piazenko (57:49). Rumunai suklydo lygioje vietoje, Arnas Misiukas perdavė ritulį N.Piazenko ir šis iš artimos distancijos nesuklydo.

Kitose antrojo turo rungtynėse britai tik po baudinių serijos 4:3 įveikė ispanus, o japonai 10:2 „nušlavė“ serbus.

Po 4 turų Lietuvos rinktinė su 9 tšk. užima 2-ą vietą. Lyderiauja japonai (12 tšk.), o treti žengia britai (8 tšk.). Sekmadienį lietuviai susitiks būtent su japonais. Lietuvių pergalė per pagrindinį rungtynių laiką bet kokiu įvarčiu skirtumu garantuotų mūsiškiams auksą. Kitu atveju lietuviams atitektų sidabras arba bronza, priklausomai nuo britų rungtynių su serbais rezultato.