Visą sezoną žibantis Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ (5-11) lyderis Chauncey Collinsas šeštadienį nustelbė net pats save – vieną po kito sezono rekordus gerinęs amerikietis ryškiausiai prisidėjo prie to, jog jo komanda savo arenoje suduotų netikėtą smūgį Klaipėdos „Neptūnui“ (9-7).

Puikiai visų rungtynių metų tritaškius šaudęs amerikietis taikliai atakavo paskutinę sekundę, o Valdemaro Chomičiaus auklėtiniai rungtynes laimėjo 80:77 (22:22, 15:12, 24:19, 19:24).

Šiame mače net du sezono rekordus pagerino alytiškių komandos lyderis Ch. Collinsas. Visų pirma krito vieno žaidėjo pataikytų tritaškių per rungtynes rekordas – tikslą pasiekė net 9 jo bandymai iš 14 (64 proc.). Ankstesnis rekordas buvo 6 tritaškiai per rungtynes, jį buvo pasiekę keli lygos krepšininkai.

Kiek vėliau žaidėjas pagerino ir sezono rezultatyvumo rekordą – su 37 taškais jis pagerino sau pačiam priklausiusį geriausią sezono rezultatą (33 taškai) bei tapo rezultatyviausiu čempionato krepšininku.

Du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką, nė viena komanda nesugebėjo susikurti ryškesnės persvaros, o į pertrauką alytiškiai išėjo turėdami nedidelį pranašumą (37:34).

Po pertraukos dzūkai, net ir rungtyniaudami išretėjusiomis gretomis, neprisileido „Neptūno“ artyn – Ch. Collinsas į krepšį siuntė vieną tolimą metimą po kito ir paskutiniame kėlinyje, likus žaisti aštuonias minutes, šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (67:55).

Kai jau atrodė, kad alytiškiai ramiai užbaigs rungtynes, „Neptūnas“ staiga padidino rungtynių tempą, stengėsi nuvarginti maža rotacija žaidusius varžovus ir pradėjo artėti (67:75).

Uostamiesčio atstovai ir toliau kėlė spaudimą ir likus žaisti apie pusantros minutės sumažino deficitą iki trijų (74:77).

Likus žaisti pusę minutės alytiškiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio, tuo pasinaudoję svečiai nubėgo į greitą ataką, o ten, išprovokavęs varžovų pražangą, rezultatą išlygino Osvaldas Olisevičius (77:77).

Paskutinės atakos teisė priklausė dzūkams – kamuolį į savo rankas priėmė Ch. Collinsas jį kontroliavo iki pat paskutinės sekundės, o tada paleido kamuolį per Žygimanto Janavičiaus rankas.

Šis skrodė tinklelį, o Alytaus arenoje susirinkę žiūrovai puolė į euforiją – jų komanda rungtynes laimėjo 80:77.

Verta paminėti, jog rungtynėse nebuvo išvengta ir nemalonių incidentų – antrajame kėlinyje galvomis susidūrė Gediminas Žalalis ir Simas Galdikas. Tiesa, abu krepšininkai vėliau dar galėjo tęsti rungtynes.

Alytiškių gretose šiame mače debiutavo Johnathanas Davidas Hudsonas, apie kurio prisijungimą buvo pranešta rungtynių dieną.

Žaidėjas pirmame savo mače neišsiskyrė – rungtyniavo beveik 10 minučių, per kurias spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą.