Antradienį vakare Vilniuje buvo sužaistos 9-ojo turo Europos taurės turnyro B grupės rungtynės tarp Vilniaus „Ryto“ (4-5) ir Bursos „Tofaš“ (4-5) klubų. Puikiai atakavęs Vilniaus klubas šventė užtikrintą pergalę 99:83 (32:20, 25:11, 20:24, 22:28).

„Rytui“ tai buvo kol kas bene svarbiausios sezono rungtynės. Vilniečiai iškovojo ketvirtąją pergalę šio sezono Europos taurėje. Sostinės ekipa B grupėje yra patyrusi penkias nesėkmes.

Venecijos „Umana Reye“ klubas šįvakar įveikė Limožo CSP krepšininkus, todėl „Rytas“ jau po šio turo turi garantuotą kelialapį į „Top 16“ etapą.

Šiose rungtynėse „Ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė Arnas Butkevičius ir Martynas Echodas, kurie pelnė po 18 taškų.

Arnas Butkevičius pataikė net 4 tritaškius iš 5 (3/5 dvit., 10/11 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

M. Echodas pataikė 7 dvitaškius iš 11 bei atkovojo 8 kamuolius. Jo sąskaitoje – 24 naudingumo balai.

Vilniečiai puikiai sužaidė pirmąjį rungtynių kėlinį, pataikydami net 6 tritaškius iš 9 ir prieš antrąjį kėlinį buvo priekyje 32:20.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Turkijos daugiau nei 4 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, vėliau taip pat sunkiai skynėsi kelią vilniečių krepšio link, o du „Ryto“ tritaškiai iš eilės kėlinio pabaigoje, prieš didžiąją pertrauką, Vilniaus klubui leido susikrauti itin solidų pranašumą –  57:31.

Po pertraukos sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes, Vilniaus klubas taip pat daugiau nei keturias minutes negalėjo pelnyti taškų, o svečiai laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 17:0. Vis tik „Rytas“ atsibudo, sukratė penkis tritaškius iš eilės ir trečiąjį ketvirtį baigė rezultatui esant 77:55.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai sugebėjo neleisti įsižaisti svečių ekipai, o likus žaisti kiek daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos, itin svarbų tritaškį pataikė „Ryto“ kapitonas Eimantas Bendžius.

Vilniečiai rungtynes pabaigė aukšta nata ir šventė pergalę rezultatu 99:83.

„Rytas“ šioje dvikovoje taikliai atakavo iš toli – tikslą pasiekė net 18 metimų iš 33. Taip pat Vilniaus ekipa pataikė 19 dvitaškių iš 33. „Rytas“ atkovojo 33 kamuolius ir tik 8 kartus suklydo.

„Rytas“: A. Butkevičius ir M. Echodas po 18, Pako Cruzas 17, Deividas Sirvydis 14, E. Bendžius ir Mindaugas Girdžiūnas po 13.

„Tofaš“: DJ White’as 18, Sammy Mejia ir Devinas Williamsas po 16, Mattas Lojeski ir Tarikas Phillipas po 10.