Nursultane (Kazachstanas) sekmadienį pasibaigusiame Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė tapo čempione, o Domas Sutkus - vicečempionu.

Pasaulio čempionato svorio kategorijos per 70 kg finale B. Gustaitytė visiškai dominavo kovodama su olande Roxanne Ramselaar ir jau po pagrindinio kovos laiko vienbalsiu teisėjų sprendimu buvo pripažinta nugalėtoja.

Pakeliui į finalą vilnietė šeštadienį ketvirtfinalyje po 2 pratęsimų vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo graikę buvusią pasaulio čempionę Marią Papadopoulou, o pusfinalyje po tokios pat ilgos kovos 3:2 pranoko šeimininkų atstovę Azhar Žachibajevą.

Vyrų svorio kategorijos iki 75 kg finale Domas Sutkus susitiko su pasaulio čempionu iš Rusijos Artiomu Nazaretianu. Sportininkams ant tatamio nepavyko atlikti daug sėkmingų veiksmų, tačiau teisėjai įžvelgė A. Nazaretiano pranašumą ir skyrė pergalę kauniečio varžovui.

Šeštadienį D. Sutkus įveikė 3 varžovus ir visas kovas laimėjo „ippon“ įvertinimais (nokautas). Pirmajame etape po lietuvio smūgio į koją taip baigėsi kova su uzbeku Sanjarberu Kalandarovu, ketvirtfinalyje po smūgio į korpusą – su tunisiečiu Jemaa Khaledu, o pusfinalyje po dar vieno smūgio į koją – su vienu geriausių kazachų kovotojų Arturu Kovalenka.

KWU pasaulio čempionų titulus sekmadienį taip pat iškovojo Liudmila Ustiugova (Kazachstanas, iki 50 kg), Anastasija Kosianova (Rusija, iki 55 kg), Jekaterina Šemina (Rusija, iki 60 kg), Emma Markwell (Didžioji Britanija, iki 65 kg), Alemgul Sabyrkhan (Kazachstanas, iki 70 kg), Arturas Arušanianas (Armėnija, iki 60 kg), Andrejus Zinčenka (Sakartvelas, iki 65 kg), Arturas Krymovas (Rusija, iki 70 kg), Aleksandras Drozdas (Rusija, iki 80 kg), Vladimiras Artiušinas (Kazachstanas, iki 85 kg), Nazaras Nasirovas (Rusija, iki 90 kg), Vitalijus Išachnelis (Rusija, iki 95 kg) ir Mahdi Hosseinpourdizajus (Iranas, virš 95 kg).

Pasaulio čempionate dalyvavo sportininkai iš 45 šalių, Lietuvos ekipa komandinėje įskaitoje pasidalino 5-6 vietas su Didžiosios Britanijos sportininkais.