Glazge (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m ilgio) baseine penktadienį atranką įveikė du lietuviai.

Simonas Bilis vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje finišavo per 21.37 sek., užėmė 7-ą vietą bendroje įskaitoje ir užtikrintai pateko į pusfinalį.

Atranką laimėjo prancūzas Florentas Manaudou (21.06), antras buvo rusas Vladimiras Morozovas (21.08), o trečias – Vengrijos atstovas Maksimas Lobanovskij (21.17). Pusfinalis prasidės penktadienį 19 val. Lietuvos laiku, o finalas vyks 21.03 val.

Kitas lietuvis Deividas Margevičius (22.06) pagerino karjeros rekordą (22.33), bet to užteko tik 42-ai vietai.

Penktadienį didžiausios lietuvių viltys siejamos su S.Biliu. Jis 50 m sprinte 2016 m. iškovojo pasaulio čempionato trumpame baseine bronzą. Pagal rezultatus per pastaruosius 12 mėnesių lietuvis tarp Europos čempionato dalyvių yra 4-as (20.99). Greitesni tik rusas Vladimiras Morozovas (20.33), prancūzas Florentas Manaudou (20.57) ir lenkas Pawelas Juraszekas (20.98).

Šį vakarą baseine matysime ir Andrių Šidlauską. Jis 100 m plaukimo krūtine atrankoje užėmė 8-ą vietą (58.05) ir pateko į pusfinalį. Iki karjeros rekordo lietuviui trūko 0.09 sek. Atranką laimėjo olandas Arno Kamminga (56.71), palikęs už nugaros islandą Antoną Sveinną McKee (57.21) ir baltarusį Ilją Šymanovičių (57.33). Pusfinalio plaukimai prasidės 19.13 val., o finalas vyks šeštadienį.

Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankoje Kotryna Teterevkova (1:06.65) pagerino karjeros rekordą (1:07.25) ir užėmė 23-ią vietą. Nuo pusfinalio ją skyrė 0.37 sek. Už borto liko 50 m plaukimo krūtine čempionė 14-metė italė Benedetta Pilato (1:06.07). Ji buvo 13-a, bet į pusfinalį nepateko, nes už ją buvo greitesnės dvi italės, o vienai šaliai pusfinalyje gali atstovauti ne daugiau nei 2 sportininkės.