Kauno „Žalgiris“ (3/9) Eurolygoje patyrė šeštąjį pralaimėjimą iš eilės. Lietuvos čempionai krito Maskvoje, kur po atkaklios kovos ir pratęsimo nusileido CSKA (8/4) komandai. Maskviečiams pergalę padovanojo fantastinis Mike'o Jameso tritaškis paskutinę rungtynių sekundę.

„Žalgiris“ Maskvoje krito 82:85 (17:9 14:23 19:19, 19:18, 13:16).

Pratęsime likus 4,7 sekundės žalgiriečiai išlygino rezultatą (82:82) ir atrodė, kad rungtynėse prireiks dar penkių papildomų minučių, tačiau tuomet į Lietuvos čempionų krepšį įkrito vienas gražiausių ir sudėtingiausių šio sezono tritaškių.

Kartu su sirena įspūdingą tolimą metimą pataikė CSKA klubo lyderis Mike'as Jamesas. Arena pakilo ant kojų, o Šarūnas Jasikevičius suskubo spausti ranką ir pasveikinti varžovų trenerį Dmitri Itourdį su įspūdinga, bet ypač sunkia pergale.

M. Jamesą žalgiriečiams iš dalies pavyko sustabdyti, tačiau jis visiškai sprogo pratęsimo metu. Triskart iš eilės sėkmingai ataką pabaigęs amerikietis vis suteikdavo CSKA minimalų pranašumą, o likus toms lemiamoms keturioms sekundėms pergalę jis išnešė vienas ant savo pečių. Pratęsimo metu M. Jamesas pelnė 10 iš 19 savo taškų.

Ryškiausia Kauno klubo figūra šįvakar buvo Thomasas Walkupas. Amerikietis pelnė 19 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet 6 kartus suklydo. Th. Walkupas pagaliau iššovė ir nuo tritaškio linijos, jis iš toli pataikė tris kartus.

Du tritaškius pridėjo Artūras Milaknis, viso snaiperis surinko 8 taškus.

Kovoje žalgiriečius išlaikė ir nuolat į priekį patempdavo staigusis Lukas Lekavičius. Jis pataikė šešis dvitaškius ir viso surinko 15 taškų.

Įspūdingai atrodė atšokusių kamuolių statistika. Žalgiriečiai Masvkos arenoje tiesiog karaliavo po krepšiais – 48:30.

CSKA: Janis Strelniekas 20, Mike’as Jamesas 19, Ronas Bakeris 13, Joelis Bolomboy’us 12, Danielis Hackettas 11.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 19, Lukas Lekavičius 15, Jockas Landale’as 12 (11 atk. kam.), Zachas LeDay’us 11 (9 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas – po 8.

Kauno komanda vertėsi be vieno savo lyderių, Mariaus Grigonio. Žalgiriečiui dėl pėdos traumos buvo atlikta operacija, be krepšinio jis praleis apie tris mėnesius.

Šiuolaikinėje Eurolygoje nuo 2000 metų „Žalgiris“ su CSKA varžėsi 24 kartus. Žalgiriečiai šventė tik tris pergales. Maskvoje Lietuvos čempionai netriumfavo nė karto.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos čempionai lieka priešpaskutinėje Eurolygos turnyro vietoje.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Pratęsimas: (85:82)

M. Jamesas paleidžia fantastinį tritaškį su sirena ir CSKA triumfuoja.

N. Hayesas pataiko tritaškį nuo lentos, o CSKA centras nepataiko iš po krepšio.

Ketvirtas kėlinys: (69:69)

Žalgiriečiai turi šansą laimėti rungtynes, bet Th. Walkupas nespėja suregzti atakos ir sužingsniuoja.

L. Lekavičius likus pustrečios minutės dvitaškiu lygina rezultatą (64:64).

Th. Walkupas smeigia du tolimus metimus ir lygina rezultatą, lieka pusė lemiamo ketvirčio (58:58).

Trečias kėlinys: (51:50)

Artūras Milaknis pataiko du tritaškius iš eilės (51:48).

L. Lekavičiaus dvitaškis mažina atsilikimą iki penkių taškų (46:41).

Žalgiriečių puolimas kaip reikiant stringa, komanda per 25 minutes vis dar nėra pataikusi nė vieno tritaškio, o CSKA tolsta (41:35).

Antras kėlinys: (32:31)

Žalgiriečiai prameta aštuntą tritaškį iš tiek pat galimų, CSKA spurtuoja 10:0 (25:27).

Kauno komandai nekrenta tritaškiai, o CSKA artėja (20:27).

Antrajame kėlinyje komandos pradeda žaisti greitesnį krepšinį, o puikų KC RIverso perdavimą gavęs J. Landale'as suteikia 12 taškų pranašumą (15:27).

Pirmas kėlinys: (9:17)

Martinas Gebenas pats vienas krauna žalgiriečių pranašumą ir dominuoja po krepšiais.

Žalgiriečiai spurtuoja 0:8 ir CSKA prašo minutės pertraukėlės (6:12)

Maskvoje rungtynės prasideda klampokai. Pirmasis žalgiriečių, o tiksliau KC Riverso tritaškis, skrenda pro šalį.

Startiniai penketukai:

CSKA: Janis Strielneks, Johannesas Voigtmannas, Danielis Hackettas, Nikita Kurbanovas, Kyle'as Hinesas

„Žalgiris“: Zachas LeDay, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as, Thomasas Walkupas