Žvėriško Valančiūno pasirodymo Memfio klubui nepakako

Nesėkmę Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) patyrė Memfio „Grizzlies“ (5/12) ekipa, namie 119:121 (31:35, 29:29, 28:28, 31:29) nusileidusi Los Andželo „Clippers“ (14/5) klubui.

Viso mačo metu lygiai žaidusios komandos santykius aiškinosi paskutinėmis sekundėmis. Likus žaisti pusantros minutės Patrickas Beverley tritaškiu išlygino rezultatą (119:119), o tada įsitempusios komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis.

Po septynių netaiklių metimų paeiliui Montrezlas Harrellas pataisė netaiklų Lou Williamso dvitaškį likus žaisti vos 2,3 sekundėms.

„Grizzlies“ lemiamą ataką ruošė minutės pertraukėlės metu, tačiau po jos sekęs Jareno Jacksono tritaškis baigėsi Maurice‘o Harklesso bloku.

Po kelių silpnesnių pasirodymų driokstelėjo Jonas Valančiūnas, per 34 minutes pelnęs 30 taškų (10/14 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovojęs 16 kamuolių, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, perėmęs kamuolį, blokavęs vieną metimą, 2 kartus suklydęs ir sykį prasižengęs.

Tai buvo geriausios lietuvio sezono rungtynės, o mažai trūko ir iki karjeros rekordo, kuris praėjusio sezono pabaigoje buvo pasiektas prieš Finikso „Suns“ (34 taškai).

„Clippers“ šiame mače ir vėl vertėsi be poilsio gavusio Kawhi Leonardo, tačiau komanda yra pilna rezervų.

Rezultatyviausiais jos krepšininkais tapo nuo suolo pakilę Lou Williamsas ir Montrezlas Harrellas.

K. Leonardą starto penkete pakeitęs Rodney McGruderis trečiajame kėlinyje patyrė blauzdos traumą ir į rungtynes vėliau negrįžo. „Grizzlies“ vertėsi be kulnies skausmus jaučiančio Kyle‘o Andersono.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 30 (16 atk. kam.), Ja Morantas (5 atk. kam., 11 rez. perd.) ir Jae‘us Crowderis (3/6 tritaškių) po 20, Jarenas Jacksonas 17 (6 atk. kam., 3/9 tritaškių), Brandonas Clarke‘as 10 (6 atk. kam.).

„Clippers“: Lou Williamsas (13 rez. perd.) ir Montrezlas Harrellas (10 atk. kam.) po 24, Paulas George‘as 22 (5 atk. kam.), Ivica Zubacas ir Patrickas Pattersonas po 10, Patrickas Beverley 6 (7 atk. kam., 11 rez. perd.).