Madride (Ispanija) baigėsi atnaujinto formato Daviso taurės pasaulio grupės finalų savaitė. Kovoje dėl čempionų titulo triumfavo šeimininkai ispanai, 2:0 nugalėję pirmą kartą finale žaidusią Kanados rinktinę. Ispanai po 8 metų pertraukos susigrąžino titulą.

Pirmajame vienetų mače kanadiečiai į kortą „metė“ savo slaptą ginklą Felixą Auger-Aliassime (ATP-21). Teniso vunderkindas nežaidė nė vieno vienetų mačo nuo spalio 9 d. Visgi, jo pastangų neužteko – F.Auger-Aliassime per 1 valandą 50 minučių 6:7 (3:7), 3:6 pralaimėjo Roberto Bautistai Agutui (ATP-9).

Pirmojo seto aštuntajame geime kanadietis galėjo perimti iniciatyvą ir atitrūkti 5:3, bet nerealizavo „break pointo“, o pratęsime savo padavimų metu pralaimėjo du labai svarbius taškus. Antrajame sete F.Auger-Aliassime bandė naikinti deficitą (iš 0:3 į 2:3), tačiau šeštajame geime „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją ir nebeatsitiesė.

Ispanijos rinktinei čempionų titulą užtikrino Rafaelis Nadalis (ATP-1). Geriausias pasaulio tenisininkas po 1 valandos 57 minučių kovos 6:3, 7:6 (9:7) įveikė Denisą Šapovalovą (ATP-15). R.Nadalis startavo užtikrintai, bet antrajame sete sulaukė kur kas rimtesnio iššūkio. D.Šapovalovas pratęsime netgi turėjo progą tašku laimėti setą (7:6), tačiau tuomet R.Nadalis pelnė 3 taškus be atsako ir šventė su komandos draugais.

Ispanijos rinktinė Daviso taurės finalų savaitėje laimėjo visus 8 mačus, kuriuose žaidė R.Nadalis. Be savo lyderio ispanai laimėjo tik 3 iš 6 žaistų mačų.

Kartu su R. Nadaliu ir R.Bautista-Agutu Ispanijos rinktinei atstovavo Pablo Carreno Busta, Feliciano Lopezas ir Marcelis Granollersas. Rinktinės kapitonas – Sergi Bruguera.

Ispanai 6-ą kartą istorijoje tapo Daviso taurės čempionais. Net 5 iš šių trofėjų ispanai laimėjo tuomet, kai jų sudėtyje buvo R.Nadalis. Be vieno geriausių visų laikų tenisininkų jie triumfavo tik 2000 m.