Madride (Ispanija) tęsiasi atnaujinto formato Daviso taurės pasaulio grupės finalų savaitė. Pirmajame pusfinalyje Kanados rinktinė 2:1 įveikė Rusiją.

Pirmajame vienetų mače Andrejus Rubliovas (ATP-23) per 1 valandą 27 minutes 6:4, 6:4 nugalėjo Vaseką Pospišilą (ATP-150). Kanadietis pirmojo seto aštuntajame geime turėjo tris „break pointus“, bet nepajėgė išlyginti rezultato. Antrajame sete V.Pospišilas panaikino turėtą deficitą (iš 1:3 į 3:3), tačiau po septintajame geime pralaimėtos savo padavimų serijos taip ir neatsitiesė.

Kanados rinktinės viltis išsaugojo Denisas Šapovalovas (ATP-15), 6:4, 4:6, 6:4 įveikęs Kareną Chačianovą (ATP-17). Pirmajame sete rusas pirmavo 4:1, bet vėliau pralaimėjo atkarpą net 0:5. Lemiamo seto metu D.Šapovalovas pergalingą pranašumą susikrovė septintajame geime, laimėjęs varžovo padavimų seriją. K.Chačianovas aštuntajame geime turėjo „break pointą“, o dešimtajame geime pirmavo net 40:0, bet išlyginti rezultato nesugebėjo.

Lemiamu tapo dvejetų mačas, kuriame susitiko tie patys keturi žaidėjai. 2 valandas 6 minutes trukusioje akistatoje V.Pospišilas ir D.Šapovalovas 6:3, 3:6, 7:6 (7:5) palaužė A.Rubliovo ir K.Chačianovo pasipriešinimą. Rusai ilgą laiką pirmavo pratęsime (3:0, 4:2), bet per likusį laiką pralaimėjo du taškus savo padavimų metu, o kanadiečiai spurtavo 4:0 ir netrukus įtvirtino pergalę.

Kanados rinktinė pirmą kartą istorijoje pateko į Daviso taurės turnyro finalą. Šeštadienį vakare antrajame pusfinalyje susitiks Ispanijos ir Didžiosios Britanijos rinktinės.