32
Rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ (3-7) duobė Eurolygoje – vis gilesnė. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai užstrigo Belgrado „Crvena Zvezdos“ (3-7) gynyboje ir prieš vieną lygos autsaiderių patyrė pralaimėjimą namie 59:61 (21:16, 10:17, 15:14, 13:14).

32

Tai jau ketvirtas iš eilės žalgiriečių pralaimėjimas Eurolygoje.

Iki šių rungtynių Adrijos lygos čempionai Eurolygoje buvo suklupę triskart iš eilės, o per paskutines aštuonerias rungtynes tai vos antra jų pergalė.

„Žalgiris“ pataikė vos 3/21 tritaškių (14,3 proc.), 17/35 dvitaškių (48,6 proc.) ir 16/23 baudų (69,6 proc.).

„Crvena Zvezda“ taip pat nespindėjo, pataikydama vos 3/24 tritaškių, bet realizavo 18/20 baudos metimų ir laimėjo kovą dėl kamuolių 34:26. Jie po „Žalgirio“ krepšiu sugriebė net 10 kamuolių. Ši problema ypač išryškėjo trečiame ketvirtyje.

„Žalgiris“ per pirmą kėlinį pelnė 21 tašką, bet per likusius tris sukrapštė vos 38. Šiuo maču Lietuvos čempionai baigė dvigubą Eurolygos savaitę, kurios metus du kartus suklupo namų arenoje.

Antrame kėlinyje laimėję atkarpą 13:2 svečiai išsiveržė į priekį ir iš esmės kontroliavo rungtynes iki ketvirto kėlinio vidurio, kai pirmavo 53:48.

Tada žalgiriečiai tris minutes neleido serbams pelnyti taškų, o patys pagaliau pataikė metimus iš gerų situacijų ir po Artūro Milaknio tritaškio paskutinę atakos sekundę išsiveržė į priekį 56:53.

„Crvena Zvezda“ prasidėjus paskutinei minutei išlygino rezultatą baudų metimais 58:58. Kitoje atakoje J. Landale’as prametė dvitaškį, o „Crvena Zvezda“ savo išpuolio metu eilinį kartą kartojo metimą ir L. Brownas išvedė serbus į priekį 60:58, likus žaisti 15 sekundžių.

Po pertraukėlės M. Grigonis išprovokavo pražangą, bet prametė pirmą baudos metimą tik priartino „Žalgirį“ iki 59:60.

B. Baronas taip pat pataikė tik vieną baudą, bet L. Lekavičiaus tritaškis paskutinę sekundę buvo netaiklus.

„Žalgiris“: E. Ulanovas ir M. Grigonis po 11, J. Landale’as 10, L. Lekavičius 9, Th. Walkupas 7, Z. LeDay 5, A. Milaknis 3, P. Jankūnas 2, N. Hayesas 1, M. Gebenas ir R. Jokubaitis po 0.

„Crvena Zvezda“: B. Baronas 14, L. Brownas 12.