Kauno „Žalgirio“ (3-6) krepšininkų duobė Eurolygoje gilėja. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nesulaikė Nicko Calatheso, patyrė trečią iš eilės pralaimėjimą ir nesėkmingai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Šį kartą namie 85:86 (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) nusileista Atėnų „Panathinaikos“ (5-4).

Žalgiriečiai suklupo jau ketvirtą kartą per pastaruosius penkis susitikimus. Kitas rungtynes žalgiriečiai vėl žais namie – ketvirtadienį su Belgrado „Crvena Zvezda“.

Dėl penkių pražangų rungtynių nebaigęs N. Calathesas pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.), atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 32 naudingumo balus.

Graikas suklydo tik kartą ir tą padarė trečio kėlinio viduryje, nors įprastai per rungtynes varžovams padovanoja po keturis kamuolius.

Jis taip pat pasiekė asmeninį sezono pataikytų tritaškių rekordą, kuris iki tol buvo trys.

Kauniečiai retai klydo – 11 kartų, bet „Panathinaikos“ tą darė dar rečiau (8).

„Žalgiris“ realizavo 15/34 dvit. (44,1 proc.), 11/27 trit. (40,7 proc.) ir 22/25 baud. (88 proc.).

„Žalgiris“ puikiai pradėjo rungtynes, pakylėtas galingo Zacho LeDay starto. Amerikietis per pirmas penkias minutes sukratė 11 taškų, bet jam atsisėdus pailsėti sustojo kauniečių puolimas ir iš penkių taškų pranašumas virto trijų taškų deficitu.

Antrame kėlinyje „Panathinaikos“ toliau išliko per žingsnį ir galiausiai susikrovė dviženklę persvarą.

Trečiame kėlinyje, po dviejų iš eilės N. Calatheso tritaškių, skirtumas jau augo iki rekordinio – 16 taškų.

„Žalgiriui“ stringant puolime iniciatyvos ėmėsi L. Lekavičius, veržliu žaidimu suteikęs pagyvėjimo ir  ketvirtame kėlinyje leidęs atsilikimą sumažinti iki 7 taškų.

Netrukus J. Landale’as pridėjo kelis tritaškius, o prasidėjus paskutinei minutei N. Calathesas gavo penktą pražangą. E. Ulanovas baudų metimais kirto atsilikimą iki keturių, o likus žaisti 30 sek. M. Grigonis tritaškiu priartino „Žalgirį“ iki 79:82.

Viltį dar gaivino A. Milaknio tritaškis su pražanga, likus žaisti 2.2 sekundės. Po šio epizodo „Žalgiris“ atsiliko 85:86, bet laiko jau buvo per mažai. T. Rice’as buvo pasiųstas mesti baudų. Prametęs pirmą, specialiai nepataikė ir antrosios, taip nepalikdamas jokių šansų išsigelbėti.

„Žalgiris“: Z. LeDay 15, L. Lekavičius 14, J. Landale’as 12, E. Ulanovas ir A. Milaknis po 11, M. Grigonis 9, Th. Walkupas 6, P. Jankūnas 5, N. Hayesas 2, R. Jokubaitis 0.

„Panathinaikos“: N. Calathesas 19, D. Thomas 13, I. Papapetrou 12, J. Fredette’as 11.