Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje patyrė penktą nesėkmę. Lietuvių dvikovoje tarp trenerių – Kęstučio Kemzūros ir Šarūno Jasikevičiaus – stipresnis buvo savų žiūrovų palaikomas Pirėjo „Olympiacos“ strategas. Lietuvos čempionai palūžo tik rungtynių pabaigoje.

„Žalgiris“ išvykoje krito 74:83 (18:19, 21:18, 16:23, 19:23).

Gynybinio stiliaus rungtynėse Pirėjuje tris kėlinius vyko lygiavertė kova (55:60), bet Š. Jasikevičiaus kariauna šeimininkus į priekį paleido lemiamo ketvirčio metu.

Įpusėjus kėliniui K. Kemzūros vadovaujama komanda pirmą kartą įgavo dviženklę persvarą (71:61), vėliau „Olympiacos“ pirmavo ir 13 taškų.

Į pergalę Pirėjo komandą vedė Vassilis Spanoulis ir Nikola Milutinuvas, kartu pelnę 30 taškų ir surinkę 43 naudingumo balus.

Lietuvos čempionus į priekį vedė geriausias savo rungtynes sužaidęs Jockas Landale'as, australų centras pelnė 23 taškus. Lukas Lekavičius pridėjo 14 ir buvo rezultatyviausias ketvirtajame kėlinyje, bet daugiau nė vienas žalgirietis nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Keturi „Žalgiryje“ įprastai rezultatyviausi ir daugiausiai žaidžiantys praleidžiantys krepšininkai: Zachas LeDay, Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis ir Nigelis Hayesas, kartu tesurinko 12 taškų.

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis 16 (7 rez. perd.), Brandonas Paulas ir Nikola Milutinovas (8 atk. kam.) – po 14, Georgios Printezis ir Wilie Reedas – po 10.

„Žalgiris“: Jockas Landale’as 23, Lukas Lekavičius 14, Thomasas Walkupas 10, Alexas Perezas, Marius Grigonis ir Martinas Gebenas – po 5.

Graikai pelnė daugiau taškų po mūsiškių klaidų (5:11), nors „Žalgiris“ klydo rečiau nei šeimininkai. Lietuvos čempionai suklydo dešimt, o Graikijos vicečempionai – dvylika kartų.

Š. Jasikevičiui tai buvo pirmoji nesėkmė prieš Pirėjo klubą po keturių iš eilės pergalių.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (81:74)

Šeimininkai nutolsta dar labiau, žalgiriečiams nesukrenta keli trištakiai ir tampa panašu, kad pasiekti ketvirtosios Eurolygos pergalės nepavyks (81:68).

Graikai pirmą kartą įgauna dviženklę persvarą (71:61). Lieka pusė ketvirtojo kėlinio.

Stringa žalgiriečių tritaškių pataikymas (4/15) ir sumažinti atsilikimo nepavyksta (62:57)

Trečias kėlinys: (60:55)

„Olympiacos“ įgauna didžiausią pranašumą (58:51).

L. Lekavičius po staigaus driblingo pasižymi dviem taškais ir artina lietuvius iki keturių taškų (51:47).

Th. Walkupas pataiko dvitaškį ir priartina žalgiriečius per vieną metimą (45:43), bet V. Spanoulis smeigia antrą savo tritaškį ir Š. Jasikevičius prašo minutės pertraukėlės (48:43).

Šeimininkai spurtuoje 8:0, bet E. Ulanovas netrukus mažina atsilikimą (45:41).

Antras kėlinys: (37:39)

„Žalgirio“ puolimas stoja, o „Olympiacos“ lygina ir netrukus persveria rezultatą (35:33).

Antrojo kėlinio šeštą minutę V. Spanoulis pataiko pirmą Pirėjo klubo tritaškį šiose rungtynėse (28:31).

J. Landale'as pataiko pirmą rungtynių ir šeštą Eurolygos sezono tritaškį (25:26)

Pirmas kėlinys: (19:18)

Vos aikštelėje pasirodęs Lukas Lekavičius pataiko dvitaškį, bet šeimininkai atsako tuo pačiu (17:18).

M. Grigonis smeigia pirmą rungtynių tritaškį ir suteikia Lietuvos čempionams pranašumą (7:10).

Žalgiriečiai pirmieji praleidžia taškus, bet J. Landale'as atsako dviem dvitaškiais iš eilės.

Startiniai penketukaI:

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis, Georgios Printezis, Kostas Papanikolaou, Nikola Milutinovas, Antonios Koniaris

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Nigelis Hayesas, Marius Grigonis, Zachas LeDay, Thomasas Walkupas