18
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

Trečiadienį Vilniaus „Rytas“ (3-4) sužaidė 7-ojo turo rungtynes Europos taurės turnyro B grupėje. Dainiaus Adomaičio vadovaujama komanda savų sirgalių akivaizdoje 92:78 (21:13, 25:23, 20:24, 26:18) palaužė Limožo CSP (2-5) klubą.

18

„Rytui“ tai buvo žūtbūtinės rungtynės. Vilniečiai iškovojo trečią pergalę šio sezono Europos taurėje ir antrą – iš eilės. Sostinės ekipa B grupėje yra patyrusi keturis pralaimėjimus.

Šiose rungtynėse „Ryto“ gretose rezultatyviausias buvo Pako Cruzas, kuris pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 2/4 trit., 10/11 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje „Rytas“ startavo agresyviau ir po pirmųjų 10 minučių, Pako Cruzo ir Martyno Echodo į priekį vedami sostinės krepšininkai turėjo 8 taškų persvarą – 21:13.

Antrajame kėlinyje pabudo abiejų komandų metikai, Limožo ekipa vilniečius „pavaišino“ keturiais taikliais tritaškiais iš eilės, tuo tarpu vilniečių gretose Deividas Sirvydis varžovams atsakė dviem taikliais mėtimais nuo tritaškio linijos. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo rezultatui esant 46:36.

Trečiajame ketvirtyje A. Browno ir S. Christono pastangų dėka, vilniečių persvara ištirpo iki dviejų taškų, tačiau A. Butkevičiaus ir E. Bendžiaus patempti Ryto“ krepšininkai kėlinį baigė rezultatui esant 66:60.

Paskutiniame kėlinyje P. Cruzas smeigė tritaškį su pražanga, tas pats E. Bendžius pridėjo taiklų tolimą metimą, o tritaškiais problemų nebesugebėję išspręsti Limožo krepšininkai turėjo pripažinti vilniečių galutinį pranašumą rezultatu 92:78.

„Rytas“ šioje dvikovoje taikliai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 11 metimų iš 25. Taip pat Vilniaus ekipa pataikė 19 dvitaškių iš 36. „Rytas“ atkovojo 26 kamuolius ir tik 4 kartus suklydo.

B grupės pirmojo rato akistatoje tarp šių dviejų komandų, pergalę šventė Limožo krepšininkai, tuomet namuose įveikę „Rytą“ rezultatu 82:61.

Kitas Europos taurės rungtynes „Rytas“ žais išvykoje prieš B grupės lyderius Belgrado „Partizan“ krepšininkus.

„Rytas“: P. Cruzas 22, M. Echodas ir A. Butkevičius po 11, Cameronas Bairstow 10, E. Bendžius ir M. Girdžiūnas po 9.

Limožo CSP: V. Sanfordas 20, S. Christonas 17, B. Conklinas 13, H. Invernizzi 12, A. Brownas 11.