Įsibėgėjantys Klaipėdos „Neptūno“ (5-4) krepšininkai „Betsafe–LKL“ rungtynėse greitai išbarstė susikrautą dviženklį pranašumą, tačiau po pertraukos dar kartą pabėgo ir antrą kartą Panevėžio „Lietkabelio“ (4-3) arti jau nebeprisileido – mačą prieš lentelės kaimynus klaipėdiečiai laimėjo 78:74 (24:12, 16:26, 22:16, 16:20).

Tai buvo trečioji uostamiečio komandos pergalė Lietuvos čempionate paeiliui bei penktoji iš eilės visuose turnyruose.

Nuo pat dvikovos pradžios užtikrintai atrodę šeimininkai anksti pabėgo 10:0, tačiau po Nenado Čanako paprašytos minutės pertraukėlės Panevėžio komanda priartėjo. Tačiau tik laikinai – antroje kėlinio pusėje šeimininkai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir jau turėjo dviženklę persvarą (24:12).

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai padidino spaudimą ir gana greitai sugebėjo ne tik panaikinti deficitą, bet ir išsiveržti į priekį (38:35).

Tačiau „Neptūnas“ po tokio smūgio sparčiai atsigavo ir dar iki pertraukos susigrąžino pranašumą, kurį dar labiau įtvirtino antroje rungtynių pusėje, kai trečiajame kėlinyje atitolo 55:44.

Per likusį laiką panevėžiečiai kelis kartus bandė priartėti, tačiau šeimininkai vis rasdavo atsakymą į kiekvieną „Lietkabelio“ šturmą ir dvikovos pabaigoje galėjo džiaugtis pratęsta pergalių serija.

Su „Lietkabelio“ marškinėliais šiame sezone pirmą kartą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse pasirodė praėjusį savaitgalį komandą papildęs Paulius Valinskas, tiesa, jam pirmasis mačas nesusiklostė. Nors gynėjas ir pelnė 7 taškus, tačiau surinko -2 naudingumo balus.

Panevėžiečiams iškovoti pergalės nepadėjo net ir laimėta kova po krepšiu. Nenado Čanako vadovaujama komanda atkovojo 37 kamuolius, šeimininkai, savo ruožtu – 29.

„Neptūnas“: Tadas Sedekerskis 14 (5 atk. kam.), Matas Jogėla 12, Žygimantas Janavičius 11 (6 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 10.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 16 (9 atk. kam.), Tomas Dimša 15, Vytenis Lipkevičius 13.