31
Rungtynių akimirkos (Fotodiena/Eitvydas Kinaitis)

Kauno „Žalgiris“ (3-4) nesulaikė Nikola Mirotičiaus ir Cory Higginso tandemo bei turėjo pripažinti turtingiausios Eurolygos komandos – „Barcelonos“ (6-1) pranašumą. Kauniečiai namie katalonams nusileido 86:93 (20:23, 20:24, 21:19, 25:27).

31

„Žalgiris“ nuo pat rungtynių pradžios turėjo labai didelių bėdų gynyboje ir varžovai lengvai rinko taškus iš po krepšio, čia išnaudodami savo ūgio pranašumą ir nesutikdami jokio pasipriešinimo.

Jeigu pirmame kėlinyje kamuoliai buvo kišami 208 cm Nikolai Mirotičiui, antrame estafetę perėmė 218 cm Ante Tomičius. Prieš juos dažniausiai atsidurdavo galva žemesni Zachas LeDay (201 cm) arba Nigelis Hayesas (203 cm).

Vien per pirmą pusę „Barca“ sumetė 47 taškus, o 26 jų buvo surinkti tiesiog metimais iš po krepšio.

Trečią kėlinį Zachas LeDay pradėjo 7 taškais iš eilės, „Žalgiris“ savąjį krepšį išlaikė „sausą“ net keturias minutes ir sugebėjo panaikinti visą varžovų turėtą pranašumą bei pirmą kartą nuo pirmo kėlinio vidurio išsiveržti į priekį.

Suaktyvinę gynybą kauniečiai jau neleido varžovams karaliauti po krepšiu, bet „Barcelonos“ lyderio vaidmenį perėmė Cory Higginsas, per antrą rungtynių pusę pelnęs net 24 taškus.

Jis rungtynes baigė su 27 taškais (4/5 dvit., 5/5 trit., 4/4 baud.) ir 33 naudingumo balais. N. Mirotičius surinko 24 taškus (6/10 dvit., 0/4 trit., 12/12 baud.).

„Žalgiris“ šiose rungtynėse paleido rekordinį tritaškių skaičių šiame sezone  30. Tikslą pasiekė 11. „Barcelona“ akivaizdžiai rizikavo ir leido atakuoti kauniečių aukštaūgiams Jockui Landale’ui, Z. LeDay ir N. Hayesui. Šis puolėjų trejetas kartu realizavo tik 4/14 tritaškių.

„Žalgiris“ dvitaškių metė vos vienu daugiau.

Į Kauną su „Barcelona“ marškinėliais grįžęs Brandonas Daviesas per 22 minutes pelnė 4 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Z. LeDay 16, M. Grigonis ir Th. Walkupas po 14, A. Milaknis 11, J. Landale’as 10, N. Hayesas 8, L. Lekavičius 6, A. Perezas 5, P. Jankūnas 2, E. Ulanovas 0.

„Barcelona“: C. Higginsas 27, N. Mirotičius 24, A. Hanga 9.