Vilniaus „Ryto“ (2-4) krepšininkai nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją Europos taurėje. 0:14 atkarpą ketvirtame kėlinyje pralaimėję vilniečiai nesubyrėjo ir vedami Pako Cruzo palaužė Krasnodaro „Lokomotiv“ (2-4) su blankiai atrodžiusi Mantu Kalniečiu.

„Rytas“ buvo stipresnis 87:82 (25:20, 19:23, 19:17, 24:22).

Pergalė dvigubai saldi ir reikšminga, nes dabar vilniečiai pagal pergales pavijo „Lokomotiv“. Vilniečiai turi tarpusavio pranašumą, nes rusus įveikė dukart. Tad dabar „Rytas“ šoktelėjo į ketvirtą vietą, laipteliu žemiau nustūmęs „Lokomotiv“.

Būtent ketvirta vieta yra paskutinė, garantuojanti patekimą į „Top 16“ etapą.

„Rytas“ sužaidus minutę ketvirtame kėlinyje pirmavo 67:61, bet tada trijų minučių atkarpą pralaimėjo 0:14. Vis tik Pako Cruzas „iškišo“ kelis gerus perdavimus, pataikė du tritaškius ir aštuonių taškų deficitą mažino iki minimalaus.

Netrukus A. Butkevičius baudų metimais išvedė vilniečius į priekį, „Lokomotiv“ klydo ir tiksint paskutinėms sekundėms vilniečiai turėjo trijų taškų pranašumą.

Krasnodaro klubas po minutės pertraukėlės prametė tritaškį, o pergalę baudomis įtvirtino A. Butkevičius.

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs puolėjas viso pelnė 10 taškų (2/2 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

Rungtynes norės pamiršti jaunasis Deividas Sirvydis, kuris per 13 minučių prametė keturis tritaškius, dvitaškį ir surinko -5 naudingumo balus.

Ne sėkmingiausias rungtynes sužaidė ir „Lokomotiv“ atstovaujantis Mantas Kalnietis, kuris per 22 minutes pasižymėjo 2 taškais (1/4 dvit., 0/2 trit.), 2 rezultatyviais perdavimais ir nuliu naudingumo balų.

„Rytas“: E. Kairys 16, E. Bendžius 12, P. Cruzas 11, A. Butkevičius 10, C. Bairstow 9, M. Echodas ir D. Bičkauskis po 8, M. Girdžiūnas 7, T. Holloway 4 (8 rez. perd.).

„Lokomotiv“: D. Kulaginas 18, S. Dekkeris 16, J. O’Bryantas 13, D. Apičius 12.