23
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)

Kauno „Žalgirio“ (2-3) krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo pralaimėjimu prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ (2-3) komandą. Katastrofiškai namie krepšį atakavę žalgiriečiai stebuklingai išplėšė pratęsimą, bet jame nesulaikė lenko Mateušo Ponitkos ir nepasinaudojo šansu įsirašyti trečią pergalę iš eilės.

23

„Zenit“ buvo pranašesnis 82:70 (14:18, 14:10, 16:15, 18:19, 20:8). „Žalgiris“ papildomą penkių minučių atkarpą pralaimėjo beviltiškai 8:20.

„Žalgiris“ pasimetė atsimušęs į itin kibią ir fizišką „Zenit“ gynybą ir suklydo net 18 kartų. Kauniečiai pataikė vos 14/36 dvitaškių (38,9 proc.) ir 7/27 (25,9 proc.) tritaškių. Puolimą kiek gelbėjo tik taiklūs baudos metimai, kurių pataikyta 21/22.

Liūdėti „Žalgiriui“ nebus kada – jau penktadienį Stambule laukia „Fenerbahče“ iššūkis.

Lietuvos čempionai su bėdomis puolime susidūrė dar antrame kėlinyje, kai keturias minutes nepelnė taškų, o pirmą tritaškį pataikė tik 18-ąją rungtynių minutę.

Smūgį „Žalgiris“ gavo ketvirtame kėlinyje, kai per pirmą jo pusę vienintelius „Žalgirio“ taškus pelnė tritaškį pataikęs Jockas Landale’as, o „Zenit“ ėmė vieną kamuolį puolime po kito, privertė kauniečius greitai susirinkti penkias komandines pražangas ir atitrūko 54:46.

Vis tik kauniečius pabudino sėkmingi Zacho LeDay, Mariaus Grigonio ir Artūro Milaknio blykstelėjimai puolime ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus žaisti 4,7 sek. ir „Zenit“ pirmaujant 62:59 bei turint kamuolį savo rankose stebuklą kurti pradėjo Thomasas Walkupas, kuris išplėšė ginčą. Prieš pat jį Š. Jasikevičius į aikštę metė Luką Lekavičių, kuriam kamuolį ir pamušė ginčą laimėjęs Th. Walkupas.

L. Lekavičius pasileido pirmyn ir atrodė, kad atlieka perdavimą iš savo aikštės pusės, bet varžovai pažeidė taisykles, tikėdamiesi taip sustabdyti greitą kauniečių ataką.

Vis tik teisėjai skyrė tris pražangas ir nusprendė, kad L. Lekavičius atliko metimą. Įžaidėjas užtikrintai realizavo visus tris metimus ir išlygino rezultatą.

G. Ayonas po minutės pertraukėlės dar atliko dvitaškį, bet netiksliai.

Pratęsimą dominavimu pradėjo M. Ponitka, pelnęs 9 taškus iš eilės, tolinęs „Zenit“ iki 71:64 bei taip galutinai palaužęs šeimininkus.

Lenkas nugalėtojams pelnė 19 taškų (4/5 dvit., 2/3 trit., 5/6 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

„Žalgiris“: E. Ulanovas ir Z. LeDay (10 atk. kam.) po 12, M. Grigonis ir N. Hayesas (6 atk. kam.) po 10, J. Landale’as 9, L. Lekavičius ir Th. Walkupas (7 rez. perd., 6 kld.) po 6, A. Milaknis 5, A. Perezas, P. Jankūnas po 0.

„Zenit“: M. Ponitka 19, G. Ayonas 11, C. Iversonas ir J. Hollinsas po 10.