31
Rungtynių akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus „Ryto“ (1-4) krepšininkai sulaukė greito Italijos čempionų Venecijos „Umana Reyer“ (3-2) nokdauno ir nors bandė atsistiesti, galiausiai patyrė ketvirtą iš eilės pralaimėjimą Europos taurėje.

31

„Rytas“ varžovams nusileido 72:81 (17:26, 12:20, 28:19, 15:16). Vilniečiai pirmavo tik pirmas tris mačo minutes, o vėliau nuolat atsiliko.

Rungtynes stebėjo tik 3267 žiūrovai.

Po šios nesėkmės „Rytas“ liko B grupės dugne ir likus sužaisti penkias rungtynes nuo ketvirtos vietos, garantuojančios patekimą į kitą etapą, atsilieka dviem laimėjimais.

„Rytui“ Martynas Echodas pelnė 26 taškus (11/17 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus, bet ir vėl tapo varžovų taikiniu, kurį nuolat atakavo varžovai ir rinko taškus per centrą.

Itin slogias rungtynes sužaidė gynėjai Pako Cruzas ir Terrellas Holloway. Pirmasis pelnė tik 2 taškus (1/4 dvit., 0/2 trit.), o antrasis, nors ir pelnė 15 taškų (2/10 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), bet krepšį atakavo tragiškai.

„Rytas“ į duobę krito dar pirmame kėlinyje, kurio metu atsiliko 14 taškų skirtumu. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai tarp pirmo ir antro kėlinio dešimt minučių nesugebėjo pelnyti taškų iš žaidimo ir juos rinko tik baudų metimais.

Antrame kėlinyje skirtumas tarp klubų šoktelėjo iki dvidešimties, o italai vien per pirmą mačo pusę pataikė 9 tritaškius.

Trečiame kėlinyje „Rytas“ surinko beveik tiek pat taškų, kiek per pirmus du – 28. Surengę spurtą 12:0 jie priartėjo per 5 taškus ir pabudino apie 3 tūkst. į „Siemens“ areną susirinkusių žiūrovų.

Vis tik greitai „Umana Reyer“ susigrąžino dviženklę dešimties taškų persvarą. Ketvirtame kėlinyje vilniečiai dar kovojo, bet ekipas nuolat skyrė 8-10 taškų ir italai ramiai įsirašė trečią pergalę iš eilės.

„Rytas“ prastai metė tiek dvitaškius (18/43), tiek tritaškius (5/16) ir puolimą gelbėjo baudų metimai (21/26).

Varžovai pataikė net 14/31 (45,2 proc.) tritaškių, bet visus juos išmetė iš patogių padėčių.

Kitas rungtynes „Rytas“ žais lapkričio 5 d. išvykoje su Krasnodaro „Lokomotiv“ (2-2).