„Neptūnas“ Čempionų lygoje klupo prieš prancūzus

Klaipėdos „Neptūnas“ (1/1) klupo Čempionų lygos D grupės mače, kuomet namie 75:89 (18:22, 10:22, 21:19, 26:26) neatsitiesė prieš Dižono JDA (2/0) krepšininkus.

Svečių komanda rungtynes pradėjo geriau (9:3), bet prieš tai kelis metimus prametęs Deividas Gailius buvo tikslus, skirtumą dar mažino Tadas Sedekerskis, o Gytis Masiulis tritaškiu lygino rezultatą – 11:11.

Tolimais metimais varžovai persvarą irgi atstatinėjo, tačiau tuo pačiu atsakė Tomas Delininkaitis (18:19). Vis tik kėlinį taikliu šūviu užbaigė Davidas Holsonas – 22:18.

JDA komanda didino savo pranašumą, kuris, stringant „Neptūno“ atakoms, greitai tapo dviženklis – 29:18. Gytis Masiulis trumpam deficitą sumažino iki vienženklio (22:31), dar pataikė ir Simas Galdikas, bet Rasheedas Sulaimonas smeigė tritaškį – 34:24. Po prasto antrojo kėlinio šeimininkai atsiliko 28:44.

Svečių komanda vis didino pranašumą, kol jis tapo triuškinantis (54:33), tiesa, „Neptūnas“ atsakė spurtu ir ėmė kapstytis iš duobės – 46:56. Apsikeitus tolimais metimais, atrodė, kad taip kėlinys ir baigsis, tačiau finiše dėjimu mačą pagražino Abdoulaye Loumas – 63:49.

Pasikeitęs „Neptūnas“ žengė į aikštę ketvirtame kėlinyje ir naikino deficitą – 53:63. Tiesa, vėliau sekė keli netaiklūs šūviai, kelios klaidos, o laikas vis seko. Po greitos atakos skirtumas dar buvo sumažėjęs iki 9 taškų (72:81), tačiau tai buvo viskas – baudų metimai kone įtvirtino svečių pergalę.

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 19 (4/7 trit.), Deividas Gailius 18 (3/8 trit.), Tomas Delininkaitis 9, Darrinas Dorsey 8, Simas Galdikas (10 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius – po 6.

JDA: Davidas Holstonas 19, Jeremy Leloup 14, Rasheedas Sulaimonas 13, Alexandre’as Chassangas 12, Axelis Julienas 10 (10 rez. perd.).