Vilniaus „Ryto“ (1/3) krepšininkai toliau neišlipa iš nesėkmių liūno Europos taurės turnyre. Beveik dvigubai dažniau už varžovus klydę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Bursoje 81:91 (21:22, 26:29, 15:16, 19:24) nusileido „Tofaš“ (2/2).

Tai buvo trečias iš eilės Lietuvos vicečempionių pralaimėjimas B grupėje, neleidęs pakilti iš jos dugno.

Šis mačas priminė „deja vu“ jausmą ir tarsi sugrąžino į antrojo etapo rungtynes Limože – kol varžovai kibiai ir agresyviai nesigynė, tol „Rytas“ laikėsi ir žaidė kaip lygūs su lygiais.

Pirmos rungtynių pusės metu aikštėje neegzistavo gynyba ir abi ekipos tiesiog „degė“ mesdamos iš toli. „Rytas“ buvo pataikęs 8/15, o „Tofaš“ 7/13 tritaškių. Vien per pirmus du kėlinius vilniečiai praleido 51 tašką.

Trečiajame kėlinyje D. Adomaičio auklėtiniai startavo žymiai sėkmingiau ir buvo ne tik panaikinę keturių taškų deficitą, bet patys įgiję tokią persvarą (62:58).

Tačiau tada varžovai suaktyvino gynybą ir visiškai sugriovė „Ryto“ puolimą.

Vilniečiai keturias minutes nepelnė taškų, per paskutines pusantros iš jų suklydo net penkis kartus ir pralaimėję atkarpą 0:9 vėl atsiliko.

Ketvirtą kėlinį E. Bendžius pradėjo vilties įkvėpusiu tritaškiu, bet tada „Rytas“ klydo dar tris kartus, „Tofaš“ surengė kelias greitas atakas, laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą. Šios jie ne tik nepaleido, bet dar ir padidino per likusį laiką.

Vilniaus ekipa suklydo 18 kartų, po kurių „Tofaš“ sumetė net 31 tašką. Patys turkai suklydo tik 11 kartų ir nugvelbė 14 kamuolių.

Varžovai įspūdingai dalinosi ir kamuoliu – atliko 31 rezultatyvų perdavimą, „Rytas“ – 16.

Kitą savaitę „Rytas“ namie priims Venecijos „Umana Reyer“ (2/2).

„Tofaš“: D. Williamsas 16 (10 atk. kam.), M. Yasaras 14 (7/7 dvit.), T. Phillipas (9 rez. perd., 5 per. kam.) ir M. Mustafa po 11, B. Ermis 10 (10 rez. perd.).

„Rytas“: T. Holloway 20, P. Cruzas 17, C. Bairstow 11, A. Butkevičius 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), E. Bendžius 8, D. Sirvydis 7, D. Bičkauskis 3, M. Echodas, M. Girdžiūnas ir M. Blaževičius po 2, E. Kairys 0.