54
Susitikimo akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus „Ryto“ (5/1) krepšininkai patyrė pirmą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kai sekmadienį namuose nesugebėjo pasipriešinti Kauno „Žalgiriui“ (6/0) 70:88.

54

Svečiai atitrūko dar antrajame kėlinyje, kai po Jocko Landale’o šou ekipas jau skyrė dviženklis pranašumas, kurį „Žalgiris“ užtikrintai išlaikė iki mačo pabaigos.

„Galima pasakyti taip, kad žaidžiant su tokia komanda turi turėti nuoseklumą sprendimuose ir laikytis žaidimo plano. Pirmame kėlinyje tą turėjome, neturėjome abejonių sprendimais, bet antrame kėlinyje atsirado abejonių pimose opcijose su metimais ir pradėjome nemesti iš gerų situacijų. Tai buvo didžiausia klaida ir komandine gynyba jie mus privertė mesti sunkius metimus.

Pirmoje pusėje susikūrėme daug gerų momentų. Bet prametame iš po krepšio, o kitoje pusėje gauname du plius vieną. Taip skaičiuojant iš karto gauname penkių taškų pranašumą.

Turime išmokti žaisti, kai esame bonuse. Dešimt kartų juos siuntėme mesti baudas būdami per daug agresyvūs. Vien dėl to gali pralaimėti rungtynes“ – spaudos konferencijoje pralaimėjimo priežastis išdėstė D. Adomaitis.

Treneris rungtynių metu buvo nubaustas technine pražanga, bet atsisakė komentuoti teisėjavimą, klausimą uždavusiam žurnalistui pasiūlęs pirma ant stalo padėti pinigus už būsimą baudą iš LKL.

D. Adomaitis rungtynes pradėjo į starto penketą išleisdamas jaunąjį Mareką Blaževičių, o Martyną Echodą naudojo tik 7 minutes.

„Šiai dienai Marekas yra vienas geriausių mūsų žaidėjų gynyboje po krepšiu. Mes esame patenkinti Echodo darbu, treniruotėse jis atrodo gerai. Bet sporte dar yra psichologija. Mums reikia jo, jis tą žino“, – situaciją centro pozicijoje aiškino jis.

Trečiame kėlinyje rungtynes trumpam sustabdė sirgalių muštynės, kurias D. Adomaitis įvertino neigiamai.

„Blogai, krepšinis yra sportas į kurį ateina daug šeimų ir vaikų. Nemanau, kad ateinančios šeimos nori matyti girtus žmones, kurie laido keiksmažodžių lavinas ar muštynes. Tai krepšinio nepuošia“, – mano „Ryto“ treneris.