54
Susitikimo akimirkos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgirio“ (6/0) krepšininkai be didesnio vargo pratęsė pergalingą startą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Vilniuje sutriuškino „Rytą“ (5/1), o už aikštės ribų buvo daugiau veiksmo nei pačioje aikštėje.

54

Kauniečiai iš sostinės išsivežė pergalę 88:70 (23:21, 27:13, 20:16, 18:20).

Mačo lūžis įvyko antrame kėlinyje, kurį „Žalgiris“ laimėjo net 27:13. Jockas Landale’as per šį ketvirtį vienas surinko 10 taškų, o dviženklę persvarą kauniečiai įgijo antroje kėlinio pusėje, kurios metu surengė spurtą 13:2.

Trečiame ketvirtyje komandas jau skyrė dvidešimt taškų ir Š. Jasikevičius buvo toks užtikrintas auklėtiniais, kad paskutinias dešimt mačo minučių pradėjo į penketą išleisdamas įprastai mažai rungtyniaujančius Martiną Gebeną, Karolį Lukošiūną ir Roką Jokubaitį. Jie sužaidė visą ketvirtą kėlinį ir išlaikė iniciatyvą.

„Žalgiris“ atakavo taikliau iš visų distancijų. „Rytas“ pataikė tik 5/19 tritaškių (26 proc.), kai „Žalgiris“ 7/15 (47 proc.). Kauniečiai laimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių 33:26.

Rungtynės vyko su trikdžiais – virš vieno iš „Siemens“ arenos krepšių neveikė kubas, rodantis atakai likusį laiką. Pirmoje mačo musėje prie to taikėsi „Žalgiris“, o antroje „Rytas“.

Vilniečių nepalaikė ištikimiausi sirgaliai iš „B tribūnos“. Sektorius, kuriame įprastai renkasi šie aistruoliai, buvo apjuostas stop juosta. Taip jie išreiškė protestą prieš prieš policijos ir valdžios suvaržymus, nukreiptus į „ultras“.

Tuo tarpu „Žalgirio“ sirgalius iš Kauno atvežė 6 autobusai, kurie išreiškė solidarumą – pirmąsias penkias mačo minutes tylėjo ir iškėlė plakatą: „Norit banų ir tylos?“.

Po tylos sekė griausmas – kauniečių sirgaliai dominavo „Siemens“ arenoje ir „Žalgiris“ galėjo jaustis lyg būtų šeimininkas.

Trečio kėlinio pradžioje kilo muštynės tarp abiejų klubų sirgalių, todėl teisėjams teko trumpam sustabdyti mačą.

Kauniečiams nepadėjo Alexas Perezas, kuris treniruotės metu pasitempė kirkšnį.

„Rytas“: C. Bairstow 12, M. Blaževičius ir E. Bendžius po 10, F. Cruzas 8, A. Butkevičius ir T. Holloway po 7, D. Bičkauskis 5, K. Giedraitis 4, M. Girdžiūnas 2, D. Sirvydis 1, M. Echodas 0.

„Žalgiris“: J. Landale’as ir N. Hayesas po 15, E. Ulanovas 12, Th. Walkupas 11 (5 rez. perd.), P. Jankūnas, L. Lekavičius, M. Gebenas ir K. Lukošiūnas po 6, R. Jokubaitis 5, M. Grigonis 3, Z. LeDay 2, A. Milaknis 1.