Kauno „Žalgiris“ (1/2) ketvirtadienio vakarą iškovojo pirmąją Eurolygos sezono pergalę. Šarūno Jasikevičiaus kariauna po tikro nervų karo namuose įveikė iki šiol nepralaimėjusius Madrido „Real“ (2/1) krepšininkus.

Dvikova sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje baigėsi šeimininkų pergale 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13).

Prieš lemiamą ketvirtį žaliai-balti dar atsilikinėjo (57:60), bet tuomet visiškai pratrūko puolime, per dešimt minučių pelnė 29 taškus ir likus dviems minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos jau turėjo šešių taškų persvarą (77:71).

Pergalę įtvirtino paskutinę atakos sekundę įsmeigtas Edgaro Ulanovo tritaškis (80:73). Bendrai ketvirtą kėlinį šeimininkai laimėjo 16 taškų skirtumu, o lemiamomis akimirkomis Madrido klubas nebeturėjo net teorinių šansų išsigelbėti.

Į pergalę žalgiriečius vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs Zachas LeDay‘us. Jis pelnė 26 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 35 naudingumo balus. Tai kol kas geriausias Z. LeDay'aus pasirodymas vilkint Lietuvos čempionų marškinėlius.

Įdomu tai, kad Z. LeDay'us ketvirtajame kėlinyje pats vienas pelnė daugiau taškų (16) nei visa „Real“ komanda (13).

Puikias rungtynes sužaidė ir kiti žaliai-baltų naujokai. Dvikovos pradžioje iššovęs Nigelis Hayesas viso surinko 15 taškų, pirmuosius savo taškus (5) pelnė ir Alexas Perezas.

Australas Jockas Landale'as taip pat pridėjo penkis taškus. Kaip įprasta, šaltakraujiškai ir itin kokybiškai žaidė Marius Grigonis. Jis pelnė 13 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiriečiai puikiai tvarkėsi su varžovų centru Jordanu Mickey. Buvęs Rimo Kurtinaičio auklėtinis tesurinko šešis taškus. Vis tik, įspūdingai sužaidė kitas Madrido klubo aukštaūgis Anthony Randolphas. Pusvalandį žaidęs A. Randolphas pelnė 15 taškų ir pataikė tris iš penkių tritaškių.

„Žalgiris“ atkovojo daugiau kamuolių (36 prieš 27) ir mažiau kartų klydo (8 prieš 12). Būtent klaidų skaičiaus mažinimą prieš rungtynes akcentavo ir pats Š. Jasikevičius.

Tai vos trečias kartas istorijoje, kuomet „Žalgiris“ sugebėjo įveikti „Real“. Dabar pergalių santykis yra 3:18.

„Žalgiris“: Zachas LeDay'us 26 (9/12 dvitaškiai, 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Nigelis Hayesas 15 (3/5 tritaškiai), Marius Grigonis 13 (5 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 10 (5 atk. kam.),... Alexas Perezas 5 (1/5 dvitaškiai).

„Real“: Anthony Randolphas 15 (3/5 tritaškiai), Sergio Llullas (1/4 tritaškiai) ir Facundo Campazzo po 9, Gabrielis Deckas, Jaycee Carrollas ir Jeffery Tayloras po 7.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys (86:73)

Z. LeDay'us besibaigiant rungtynėms pelno 16 savo tašką ketvirtajame kėlinyje ir žalgiriečiai triumfuoja (86:73)!

Z. LeDay'aus tritaškis, M. Grigonio perimtas kamuolys ir du taškai greitajame puolime. Š. Jasikevičiaus kariauna vėl priekyje (69:67), lieka 5 minutės.

P. Jankūnas lygina rezultatą, bet A. Randolphas pataiko tritaškį (64:67)

Z. LeDay'us pelno dvitaškį su pražanga, bet žalgiriečiai vis dar minimaliai atsilieka (60:62)

Trečias kėlinys: (57:60)

Ilgai lauktas žalgiriečio A. Perezo geras žaidimas (penki taškai) leidžia žaliai-baltiems išlikti priekyje (55:54).

Žalgiriečiai pralaimi atkarpą 0:10 ir jau atsilieka (47:50).

L. Lekavičius baudžiamas ketvirta asmenine pražanga.

Žvėriškas J. Landale'o dėjimas žemė-oras (47:43), bet įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pradeda strigti.

N. Hayesas antrą rungtynių pusę pradeda taikliu tritaškiu. Jis jau pelnė 15 taškų (41:36).

Antras kėlinys: (38:34)

J. Landale'as smeigia tritaškį ir kelia visą areną ant kojų (38:32).

Chaotiška antrojo kėlinio atkarpa sėkmingiau susiklosto svečiams. Po greito G. Decko dvitaškio Šaras vos valdo emocijas ir prašo minutės pertraukėlės (33:28).

Penkis taškus iš eilės pelno M. Grigonis (27:21).

P. Jankūnas atsako į J. Mickey dvitaškį ir žalgiriečiai turi penkių taškų pranašumą (22:17)

Pirmas kėlinys: (18:15)

Z. LeDay'us drebina lanką dėjimu (18:13)

L. Lekavičius ir F. Campazzo jau sėdi ant atsarginių žaidėjų suolelio. Abu įžaidėjai surinko po dvi asmenines pražangas.

Tas pats N. Hayesas per 3 minutes pelno jau dešimtą tašką (10:2)

N. Hayeas pelno pirmus penkis rungtynių taškus (5:0).

Startiniai penketukai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Nigelis Hayesas, Jockas Landale'as, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas

„Real“: Anthony Randolphas, Facundo Campazzo, Gabrielis Deckas, Walteris Tavaresas, Jeffery Tayloras