Anglijos vyrų futbolo rinktinė pirmadienio vakarą atrankoje į 2020-ųjų Europos futbolo čempionatą sužaidė bene pačias įsimintiniausias rungtynes. Įspūdinga pergale 6:0 pažymėta dvikova Bulgarijoje sukėlė ir rimtą rasizmo skandalą.

Anglijos futbolo rinktinės nariai ryškaus pėdsako futbolo pasaulyje nepalikusiose šalyse įprastai jaučiasi maloniai – juk tai žvaigždžių kupina komanda, kurią nori pamatyti dauguma sirgalių.

Vis tik, reikalai Bulgarijoje susiklostė priešingai ir skaudžiai.

Vietiniai bulgarų sirgaliai nuo pat rungtynių pradžios užgauliojo juodaodžius anglų futbolininkus, kurių startinėje sudėtyje buvo trys: Tyrone'as Mingsas, Marcusas Rashfordas ir Raheemas Sterlingas.

Rungtynėms vadovavęs teisėjas dar pirmojo kėlinio metu du kartus buvo sustabdęs mačą ir perspėjęs vietinius sirgalius, kad rungtynės netrukus gali būti nutrauktos.

Po kurio laiko būrys Bulgarijos rinktinės sirgalių privalėjo palikti stadioną, dvikova buvo pratęsta, anglai laimėjo 6:0, tačiau nuotaikos toli gražu nebuvo vien pergalingos.

Apie sunkų vakarą Bulgarijoje savo mintimis pasidalijo pirmą akistatos įvartį įmušęs M. Rashfordas. Anglų puolimo lyderis išreiškė išskirtinę pagarbą varžovų kapitonui Ivelinui Popovui, kuris ilgosios pertraukos metu pats stojo kalbėtis prieš minią vietinių sirgalių ir juos ramino.

„Ne pati lengviausia situacija žaisti futbolą tokiomis aplinkybėmis. Tokie dalykai neturėtų vykti 2019-aisiais. Didžiuojuosi, kad nepalūžome ir laimėjome bei išsivežame tris svarbius taškus. Bet tokie dalykai turi liautis.

Didžiausia pagarba nuostabiems mūsų, Anglijos sirgaliams. Jūs šįvakar buvote fantastiški. Geros ir saugios jums kelionės namo.

Teko girdėti, ką bulgarų kapitonas darė ilgosios pertraukos metu. Išeiti vienam ir kalbėtis prieš tokią miną žmonių reikalauja išskirtinės drąsos. Toks poelgis tik parodo, kad šie užgauliojimai turi kuo greičiau liautis“, – instagrame rašė M. Rashfordas.

View this post on Instagram

Not an easy situation to play in and not one which should be happening in 2019. Proud we rose above it to take three points but this needs stamping out. Thankful to the brilliant England support. You got behind us in the most meaningful way possible tonight and we are all very grateful. Have a safe journey home and take care. Also been told what the Bulgaria captain did at half-time. To stand alone and do the right thing takes courage and acts like that shouldn’t go unnoticed.

A post shared by Marcus Rashford (@marcusrashford) on Oct 14, 2019 at 1:56pm PDT